> Aktuality > Články > 2010-2011

Club Master 2011 pro Koldovou a Valentu

Most - Jeden z nejzajímavějších turnajů sezóny je jistě soutěž o nejlepšího hráče klubu, Club Master. Do boje o prestižní klubové ocenění se odhodlalo čtrnáct mužů a jedenáct žen. Tedy stejný počet hráčů jako v loňském roce. Zachován tedy zůstal počet hráčů, výše startovného, místo konání i udělované ceny, změněn byl pouze systém soutěže. Spravedlivější systém byl odstartován stejně jako v roce 2010 zápasy ve skupinách, první dva nebo tři hráči postupovali podle početnosti základní skupiny do dalších bojů. Vyřazení hráči po základních skupinách následně ještě bojovali o pořadí. Postupující hráli k. o. systém na dvě porážky. Každý si tedy zahrál velkou spoustu utkání a měl hned několik šancí uspět. Při zahájení turnaje si hráči vylosovali svoji skupinu. Skupinu A mezi muži ovládl Štěpán Kroc před Michaelem Jarešem a Kamilem Hákem, do bojů o pořadí sestoupil nejmladší účastník turnaje, David Hájek. Ze skupiny B postoupili Miroslav Němeček a Lukáš Kroc, bojovat o pořadí se vydal Tomáš Abraham. Sítem velmi těžké skupiny C prošli Bedřich Valenta a Jiří Vodrážka. S šancí bojovat dále o titul se rozloučil Kamil Woznica. Ve skupině D potom dále postupovali Stanislav Bílek, Lukáš Kasl a Jakub Motejl, vyřazen byl Jiří Kubal. V kategorii žen ve skupině A postupovaly Pavlína Pokorná a Veronika Koldová, vyřazena byla Vendula Štroblová. Ze skupiny B do dalších bojů prošla Valerie Ondrášková, Vlasta Phamová a Lucie Paurová, do bojů o pořadí sestoupila Veronika Brožkovcová. Ze skupiny C se potom dále probojovaly Zuzana Jeřichová, Veronika Dobiášová a Lucie Kratochvílová. S bojem o titul se rozloučila Lenka Vachtlová. Celkovým vítězem dvouhry mužů a držitelem titulu Club Master 2011 se stal Bedřich Valenta. V k. o. systému porazil Jakuba Motejla 21:13 a 22:20, Stanislava Bílka 21:18, 21:15 a ve finále Jiřího Vodrážku 21:13, 21:19. Vodrážka potom ještě musel své 2. místo obhájit před překvapivým přemožitelem Stanislava Bílka 7:21, 21:12, 21:18, Štěpánem Krocem. To se mu nakonec  podařilo a obsadil tak stříbrnou příčku. Mezi muži byl nejvyrovnanějším duelem zápas mezi Jakubem Motejlem a Lukášem Krocem, ze kterého se nakonec vítězně radoval prvně jmenovaný po setech 21:18, 24:26 a 22:20. Ve dvouhře žen bylo k vidění hned několik takto vyrovnaných utkání. Jedním z nich bylo také semifinále, ve kterém Veronika Koldová porazila obhájkyni titulu Club Master 2010 Zuzanu Jeřichovou 21:23, 21:19 a 21:17. Koldová si potom došla až pro samotný titul Club Master 2011 před Valerií Ondráškovou, která obhájila finálovou účast  před Pavlínou Pokornou. Pokorná sice v k. o. systému vypadla hned v prvním kole s Valerií Ondráškovou, ale nový, spravedlivější systém na dvě porážky jí dovolil probojovat se až na bronzovou příčku. Obrovským překvapením je 4. místo mladé Veroniky Dobiášové. První tři hráči a hráčky si z turnaje odnesli poháry a medaile, první čtyři potom diplomy a vítěz ještě navíc pohár putovní a tričko, které bude připomínat zisk titulu Club Master 2011. Po Davidu Mareškovi a  Zuzaně Jeřichové přebírají žezlo nejlepších hráčů klubu Bedřich Valenta a Veronika Koldová.