> Aktuality > Články > 2010-2011

Pohár Badmintonové Akademie vyhráli Jeřichová a Šída

Most - Pohár Badmintonové Akademie, první ročník turnaje Grand Prix C dospělých, se uskutečnil ve sportovní hale TJ Lokomotiva Most.  Turnaj sponzorovaný Badmintonovou Akademií  Lukáš Kroce, jehož hlavními disciplínami byly dvouhra mužů a žen se účastnilo pětadvacet hráčů ze Super Stars Most, VSK Slavia TU Liberec, TJ Slovan Vesec, BK TJ Baník Most, TJ Sokol Meteor Praha Radotín, Hamr Praha a SK Badminton Přerov. Dvouhře žen kralovala domácí Zuzana Jeřichová, jako nasazené jedničce jí k prvenství stačilo vítězství nad nakonec bronzovou Veronikou Koldovou (Super Stars Most) 21:16, 21:17 a ve finálovém duelu nad Valerií Ondráškovou (Super Stars Most) 21:11, 21:18. Jeřichová si tak odnesla pohár z prvního ročníku, stejně jako mezi muži Mirko Šída (VSK Slavia TU Liberec). Nejlepším domácím mužem byl Tomáš Hába, který po vítězství nad Jindřichem Paterou (Hamr Praha) 21:5, 21:11 a Janem Koňasem (TJ Slovan Vesec) 21:10, 21:9 podlehl ve třech setech Matěji Milému (SK Badminton Přerov) 21:14, 18:21, 21:14 a patřila mu bronzová medaile. Tomáš Hába se Stanislavem Bílkem vybojovali stříbrné medaile ve čtyřhře mužů, bronz přidali Štěpán Kroc s Miroslavem Němečkem. Ve čtyřhře žen zvítězily domácí Veronika Koldová s Valerií Ondráškovou ve třech setech 16:21, 21:12, 21:18 před Zuzanou Jeřichovou s Radkou Kokoškovou.  Smíšenou čtyřhru ovládli Tomáš Hába a Veronika Koldová (oba Super Stars Most), ve finále porazili své klubové spoluhráče Stanislava Bílka se Zuzanou Jeřichovou 21:19, 21:13. Bylo rozděleno pět sad medailí, ze kterých si domácí badmintonisté odvezli tři zláté, čtyři stříbrné a tři bronzové medaile. Lukáš Kasl byl vedením klubu po skončení turnaje potrestán disciplinárním trestem, zákazem startu na dalším turnaji dospělých, protože v závěru čtyřhry mužů nedokázal zvládnout své emoce. Pro příští rok by se měl Pohár Badmintonové Akademie zařadit mezi celostátní soutěže Grand Prix B.