> Aktuality > Články > 2010-2011

Vlasta Phamová druhá při turnaji v Dánsku

Fredericia (Dánsko) - Dva hráči Super Stars Most Vlasta Phamová a Jakub Motejl prožili jeden podzimní víkend ve znamení dánského badmintonu. Účastnili se totiž turnaje DGI badminton LBS 2010. Hned po příjezdu na turnaj hráči začali čtyřhrami, Vlasta Phamová hrála s Markétou Hláskovou (TJ Sokol Plzeň Doubravka), první utkání hrály proti Katrine Tingleff (Åby - Dánsko) a  Jonna Wieczoreck (TSV Grosssolt-Freienwill - Německo), vietnamsko-český pár vyhrál ve dvou setech 22:20 a 21:19. Poté hrály s třetím párem ve skupině, Louise Landschoff (Knudsker – Dánsko) a Laura G. Hansen (Poulsker - Dánsko). Dánky vyhrály v poměru 21:4 a 21:10. Přestože Vlasta Phamová a Markéta Hlásková skončily ve skupině jako druhé, v neděli si mohly zahrát ještě jednou. Utkaly se v k.o. systému druhých ve skupině, soupeřkami jim byly  Patrycja Derewiecka a Sandra Kudyk (Zamosc - Polsko). V prvním setu podlehly Vlasta Phamová s Markétou Hláskovou jednoznačně 21:12, v druhé sadě to soupeřkám výrazně zkomplikovaly 23:21, nakonec jim tedy patřila konečná čtvrtá příčka. Douhra dívek dopadla nad očekávání, první zápas začala Vlasta Phamová proti Thee Svane (Frederiksværk - Dánsko) vítězně 21:11 a 22:20. Poté v základní skupině porazila Wiktorii Pohl (Babimost - Polsko), 21:7 a 21:5. Dvěma vítězstvími ve skupině se dostala do další skupiny a bojovala o postup do semifinále turnaje. Phamová porazila Wiktorii Zapora (Zamosc - Polsko) 21:19 a 21:14. Postup do semifinále byl tedy nadosah, stačilo porazit německou hráčku Kim-Morlin Frank (TSV Grosssolt - Freienwill). Zápas byl velmi dramatický, první set vietnamská hráčka v barvách Super Stars Most prohrála v poměru 15:21, druhý set obrátila a zvítězila 21:18. Třetí rozhodující set Vlasta vyhrála v poměru 21:17 a postoupila do semifinále. Tam se utkala s polskou hráčkou, kterou již potkala ve čyřhře, se Sandrou Kudyk (Zamosc), první set byl velmi zdlouhavý a těžký na psychiku, přesto Vlasta Phamová dokázala zvítězit 27:25, druhý set nebyl o nic lehčí, ale i v tom Phamová zvítězila 21:18. Poté přišla eufórie z postupu do finále. Ve finále se setkala s dánskou hráčkou Louise Landschoff (Knudsker). „Byla to velmi těžká soupeřka, její technika byla úžasná“ řekla Vlasta Phamová. Konečný výsledek byl tedy 21:9 a 21:17, ale i tak se mohla badmintonistka z mosteckého klubu radovat z velkého úspěchu. Výsledky Jakuba Motejla nebyly o nic horší, ve čtyřhře nastoupil s Henrikem Petersenem (Augustenborg - Dánsko). První hru hráli proti dánským soupeřům Mikkelu Henriksenovi a Jesperu Jensenovi (Skibby), kteří poté vyhráli celou skupinu. Naše dvojice jim nakonec podlehla 21:12 a 21:19. Dalšími protivníky byli nasazení hráči, Phillip Christiansen (Ringsted - Dánsko) a Sebastian Meincke (Sorø - Dánsko), s nimi taktéž prohráli v poměru 21:11 a 24:22. Poté si ještě zahráli s páry, které se umístily třetí v ostatních skupinách. Začali zápasem s Kianem Rohrmann Vandsted (Dánsko – Poulsker) a Sune Larsen (Rønne - Dánsko). Jakub Motejl  se svým spoluhráčem však prohrál 24:22 a 21:18. V dalším utkání se jim dařilo výrazně lépe. Larse Lohmanna a Simona Hansena (Sundeved Efterskole - Dánsko) porazili beze ztráty setu, 21:16 a 21:15. V druhém utkání porazili po boji Jonase Becha a Jonase Rasmussena (Ulkebøl - Dánsko), 22:20, 22:24 a 21:18. V této skupině skončili na 3. místě. Poté si zahráli v k.o. systému. První zápas vyhráli kontumačně, další hráli se stejnými soupeři jako ve skupině, Jonasem Bechem a Jonasem Rasmussenem, ale tentokráte těsně prohráli a to v poměru 21:12, 19:21 a 20:22. Ve dvouhře Jakub Motejl skončil na 3. místě ve skupině, poté hrál skupinu třetích, a i tam skončil třetí. Nakonec hrál Jakub Motejl v k.o. systému, kde mu byly dva zápasy skrečovány. Tímto se dostal až do finále. Tam podlehl Jensi Peteru Bertelsenovi (Stubbekøbing - Dánsko), 21:13 a 21:18. V neděli se dohrávaly poslední zápasy, česká výprava v Dánsku pomalu končila a všichni hráči si sebou odvezli mnoho zkušeností. Pro Vlastu Phamovou to byl premiérový mezinárodní turnaj, Jakub Motejl byl v Dánsku již podruhé a oba hráči ze Super Stars Most se spřátelili s hráči z Plzně. Při dvanáctihodinové jízdě panovala v autobusu přátelská atmosféra. “ Velké poděkování od nás obou, za skvělou šanci zahrát si v Dánsku!” uvedli Jakub Motejl a Vlasta Phamová.  „Byl to úžasný turnaj, skvělá organizace mě nepřekvapila, dobré bylo, že si zahráli i ti, kteří prohráli hned v 1. kole, určitě bych na další takový festival jela znovu“ hodnotila Vlasta Phamová.

autor článku: Vlasta Phamová