> Aktuality > Články > 2010-2011

Dugová, Salačová a Valenta postupují na GPA

Most - Badmintonový klub BK TJ Baník Most uspořádal ve svém novém dočasném působišti, v tělocvičně středního odborného učiliště, kvalifikační turnaj Grand Prix C severních Čech kategorie sedmnáctiletých. Při tomto turnaji se očekával tradiční souboj obou mosteckých klubů o vítězství v jednotlivých disciplínách. Super Stars Most byli tentokráte úspěšnější a své konkurenty z BK TJ Baníku Most porazili 3:2 na vítězství . Nejcennější je, že se hráčům Super Stars Most podařilo zvítězit v obou dvouhrách, a to i bez přímopostupující Veroniky Koldové. Dvouhru chlapců vyhrál Bedřich Valenta, když s přehledem dvakrát 21:1 porazil Martina Tiptu (TJ Chemička Ústí n.L.). Ve čtvrtfinále porazil v poměru 21:16 a 21:17 Pavla Kršku (BK TJ Baník Most) a v semifinále překvapivě hladce dalšího hráče BK TJ Baník Most, Jana Machače, 21:8 a 21:13. Tři sety si čerstvý reprezentant ČR zahrál až ve finále s turnajovou jedničkou Martinem Králem (BK TJ Baník Most). Valenta ve finále zvítězil 18:21, 21:17 a 21:15. Ve dvouhře dívek zvítězila turnajová jednička Barbora Dugová, která si tak na své konto připsala první velký úspěch ve dvouhře dívek. Navíc tak ukázala všem bývalým spoluhráčkám, které nyní hájí barvy BK TK Baník Most, že svým odchodem své výkonnosti neprospěly. Dugová porazila Hanu Zdráhalovou (TJ Chemička Ústí n.L.) poměrem 21:0, 21:7, dále pak Pavlínu Matysovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:11 a 21:6. Překvapivě hladce porazila i teplickou jedničku Martinu Ottovou 21:7, 21:16  a postoupila do finále. Zde se utkala se svou bývalou spoluhráčkou Klárou Dokládalovou (BK TJ Baník Most), která se do finále probojovala přes Kateřinu Salačovou, která vlivem zdravotního stavu před samotným kvalifikačním turnajem Grand Prix C absolvovala pouhé čtyři tréninkové jednotky a necelý týden letní přípravy. Dokládalová zvítězila ve třetím setu po sporném závěru 22:20, 9:21 a 23:21. Dugová potom prohru Salačové odčinila finálovým vítězstvím 25:23, 19:21, 21:18 a Salačová vybojovala bronzovou příčku vítězstvím nad Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) 23:21 a 21:17. Obě dívky ze Super Stars Most potom zvítězily ve čtyřhře, když ve finále porazily Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) s Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:16 a 21:7. Jediné dvě porážky zaznamenali Super Stars Most ve smíšené čtyřhře a čtyřhře chlapců. Smíšenou čtyřhru prohráli ve finále Bedřich Valenta s Kateřinou Salačovou ve třísetovém utkání s Martinem Králem a Klárou Dokládalovou (BK TJ Baník Most) 22:20, 19:21 a 7:21. Třetí příčku vybojovali Jiří Vodrážka s Barborou Dugovou. Ve čtyřhře chlapců potom Bedřich Valenta s Jiřím Vodrážkou nedokázali porazit Martina Krále s Janem Machačem a obsadili druhé místo. Pavel Svoboda a Daniel Zischka vybojovali 3. příčku.