> Aktuality > Články > 2010-2011

Cenné body z Memoriálu Ing.Holobradého

Praha - Badmintonisté Super Stars Most se účastnili celostátního turnaje Grand Prix A kategorie dospělých, Memoriálu Ing. Holobradého v Praze Vinoři. Zatímco velká skupina hráčů bojovala ve stejnou dobu při Grand Prix Ústeckého kraje stejné kategorie v Teplicích, Martina Fartágová, Valerie Ondrášková, Zuzana Jeřichová a Stanislav Bílek se účastnili turnaje na úrovni celostátní. Ve smíšené čtyřhře Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová zvítězili v kvalifikaci, když v jejím finále porazili pár Tomáš Přinda, Lucie Kolářová (TJ Sokol Doubravka Plzeň) dvakrát 21:18. Stejně tak v kvalifikaci vybojovali postup do hlavní soutěže Juraj Vachálek (Slovensko) s Martinou Fartágovou, kteří ve finále porazili Petra Hohenbergera (TJ Sokol České Budějovice) s Nikolou Fridrichovou (USK Plzeň). Česko-slovenský pár Vachálek, Fartágová se však se soutěží rozloučili již v prvním kole hlavní soutěže, kde narazili na jeden z předních českých párů, Daniel Skrčený, Monika Erbenová (BaC Kladno) 14:21, 8:21. Bílek s Jeřichovou prvním kolem prošli. Překvapivě v něm vyřadili dvojici Jakub Vitvera, Lucie Grimmová (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:12, 21:19. Ve druhém kole potom podlehli osmému nasazenému páru, Radek Gregor (TJ Astra ZMZ Praha), Miroslava Vašková (BSK Praha) 18:21, 14:21. Ve dvouhře mužů sice Stanislav Bílek kvalifikací neprošel, ale v prvním kole kvalifikačního duelu zdolal Matěje Švába (TJ Sokol Dobruška), kterého v minulosti nedokázal porazit, ve dvou setech 21:18, 21:10. Ve druhém kole potom podlehl Josefu Richtrovi (BK Deltacar Benátky n.J.).  Kvalifikací neprošla ani Zuzana Jeřichová, která ve třísetovém utkání podlehla slovenské juniorské reprezentantce Katarině Jargašové 14:21, 21:12 a 12:21. Valerie Ondrášková a Martina Fartágová díky svému postavení na celostátním žebříčku měly účast v hlavní soutěži jistou. Martina Fartágová byla blízko postupu do dalšího kola, když po třech vyrovnaných  setech podlehla Janě Sahánkové (USK Plzeň) 22:20, 19:21, 17:21. Valerie Ondrášková do druhého kola postoupila přes Terezu Tylovou (TJ Astra ZMZ Praha) 19:21, 21:11 a 21:16. Ve druhém kole podlehla nakonec bronzové Dominice Koukalové (BK 93 Hořovice) 12:21 a 6:21. Zuzana Jeřichová si zahrála kvalifikaci i ve čtyřhře žen, kde společně s Evou Hnilicovou (TJ Sokol Meteor Radotín Praha) zvítězily a postoupily do hlavní soutěže. V hlavní soutěži se však utkaly v prvním kole hned s turnajovými dvojkami a pozdějšími vítězkami Megawati Gustiani Sari (Indonésie) a Kateřinou Tomalovou (TJ Sokol Klimkovice). 13:21, 14:21. Martinu Fartágovou a Valerii Ondráškovou čekaly turnajové čtyřky a pozdější poražené finalistky Hana Kollarová (SK Dobrá Voda), Eva Titěrová (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) 15:21, 19:21. Stanislav Bílek a Herbert Seifert (BK TJ Baník Most) sice v prvním kole kvalifikace porazili dvojici Jan Hubáček, Jindřich Svoboda (TJ Montas Hradec Králové) 21:11, 21:17, ale v rozhodujícím postupovém duelu podlehli Maxu Korenymu (Kanada) s Pavlem Drančákem jun. (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) 16:21, 9:21.