> Aktuality > Články > 2010-2011

Dobiášová a Linhart na celorepublikovém turnaji mladších žáků

Most - Veronika Dobiášová a Lukáš Linhart vybojovali při Grand Prix C kategorie mladších žáků postup ve smíšené čtyřhře na celorepublikový turnaj. Přestože to byl pro oba hráče premiérový start na takovémto turnaji, tak se zdaleka neztratili. V prvním kole nečekaně porazili pardubický pár Denis Hurych, Michaela Fuchsová, (TJ Polabiny Pardubice) ve dvou setech 21:16 a 21:15. Ve druhém kole již podlehli složenému páru, Pavlíně Krpatové (TJ Polabiny Pardubice) a Cristianu Savinovi (BK Deltacar Benátky n.J.) 13:21,11:21. Druhé kolo je ale pro nováčky velkým úspěchem. Ve čtyřhře chlapců nastoupil Lukáš Linhart společně s Markem Jakešem (SKB Český Krumlov). Los byl nemilosrdný a přiřkl Linhartovi s Jakešem první nasazený pár, Michal Vašátko, Jan Somerlík (Sokol Klimkovice). Chlapci předvedli bojovný výkon, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Ve čtyřhře dívek bojovala Veronika Dobiášová společně s kladenskou Veronikou Řehořovou proti hráčkám z BK TJ Baník Most, Lucii Lavičkové a Lucii Borovské. Po třísetové bitvě a po setech 21:10, 18:21 a 21:12 se z vítězství radovaly soupeřky. Díky Linhartově letní přípravě a hlavně účasti na Mezinárodním Li-Ning International Campu, se podařilo hráči probojovat z turnaje GPD až na celostátní soutěž. Druhé kolo ve smíšené čtyřhře vyneslo Lukášovi Linhartovi 14. místo ve smíšené čtyřhře a Veronice Dobiášové místo 16.

autor článku: Martina Fartágová