> Aktuality > Články > 2009-2010 > Tři prvenství z Grand Prix Ústeckého kraje

Severočeské Grand Prix C U19 již tuto sobotu

Proboštov - Tři prvenství vybojovali badmintonisté Super Stars Most při Grand Prix ústeckého kraje sedmnáctiletých v prostředí chladné proboštovské haly. Zbylá dvě vítězství uhájili při finálových duelech před hráči Super Stars Most badmintonisté konkurenčního BK TJ Baník Most, což dokazuje sílu mosteckého badmintonu. Velkým úspěchem je vítězství Barbory Dugové (Super Stars Litvínov) ve dvouhře dívek. Dugová překvapivě hladce vyřadila ve druhém kole Annu Kuželovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:6, 21:12 a probojovala se do semifinále turnaje. Obě semifinále obstaraly pouze odchovankyně Super Stars Most, z nichž dvě již v současné době hájí barvy konkurenčního BK TJ Baník Most. Dugová si v semifinále ve dvou setech poradila s Kateřinou Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:15, 22:20. V době, kdy hájila Srpová barvy Super Stars Most, byla jasně nejlepší hráčkou klubu ve své kategorii, dnes se před ní její bývalé spoluhráčky pomalu dostávají. Veronika Koldová , Barbora Dugová a srovnává se výkonnost i s Michaelou Loukotovou. Dugová ve finále porazila Kláru Dokládalovou (BK TJ Baník Most) 21:15, 21:14. Třetí místo obsadila po semifinálové prohře právě s  Klárou Dokládalovou  21:16, 17:21, 21:17, Michaela Loukotová. Barbora Dugová s Michaelou Loukotovou podaly ve čtyřhře dívek velice podprůměrný výkon, i ten jim však stačil k celkovému vítězství. Ve finále porazily ve třech setech dvojici Klára Dokládalová a Kateřina Srpová (BK TJ Baník Most) 18:21, 21:15, 21:16. Zvítězili i Jiří Vodrážka s Pavlem Svobodou ve čtyřhře chlapců, když ve finále porazili dvojici Pavel Krška a Kamil Woznica (BK TJ Baník Most) 19:21, 21:18, 21:15. Třetí příčka patřila Jakubu Fenclovi (Super Stars Most) s Markem Tuhým (SK Děčín). Prvenství uteklo hráčům Super Stars ve dvouhře chlapců, ale i tam měli své finálové zastoupení. Litvínovský Pavel Svoboda zaznamenal během několika měsíců velký výkonnostní vzestup a po vítězství nad klubovými spoluhráči Lumírem Hoangem dvakrát v nastavení 24:22 a druhým nasazeným Danielem Zischkou (Super Stars Podbořany) 21:16. 25:23 se probojoval až do finále. Ve finále sice podlehl velmi dobře hrajícímu Pavlu Krškovi (BK TJ Baník Most) 11:21, 17:21, ale finálová účast mu stejně jako třetímu Danielu Zischkovi a Jiřímu Vodrážkovi stačila ke kvalifikaci na severočeské Grand Prix C. Druhé místo patřilo také Jiřímu Vodrážkovi s Michaelou Loukotovou ve smíšené čtyřhře. I po prohraném finálové duelu nutno konstatovat, že oba hráči podali dobrý výkon a zejména aktivní přístup Michaely Loukotové byl základem pěkného finále. Třetí místo patřilo páru Pavel Svoboda, Barbora Dugová (Super Stars Litvínov).