> Aktuality > Články > 2009-2010

Koldová a Ondrášková vyhrály i dospělácké céčko

Most - Severočeské Grand Prix C kategorie dospělých bylo zároveň druhým startem Veroniky Koldové mezi dospělými. Koldová ve dvouhře žen ukázala, že se s ní musí počítat nejenom na juniorských soutěžích a statečně porážela jednu soupeřku za druhou. Jako nenasazená hráčka si v prvním kole poradila se Zuzanou Němečkovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:16, 21:6. Proti turnajové dvojce Zuzaně Hlavaté (TJ Slovan Vesec) ve druhém kole si sice nechala utéct koncovku druhého setu, ale ve třech setech zvítězila 21:14, 20:22 a 21:15. Semifinále bylo záležitostí hráček Super Stars Most. Veronika Koldová v něm porazila Valerii Ondráškovou 21:14, 21:15. Hráčka, která čerstvě na začátku sezóny přešla do věkové kategorie mladších dorostenců překvapivě ve finále porazila i turnajovou jedničku, o pět let starší, Janu Nejedlovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:17, 17:21 a 21:19. Ještě více se dařilo hráčkám Super Stars Most ve čtyřhře žen. Do finále přes turnajové jedničky Janu Nejedlovou se Zuzanou Němečkovou (VSK Slavia TU Liberec) přešly sestry Kokoškovy, Radka a Michaela. Stejně jako první finalistky, tak i Veronika Koldová s Valerií Ondráškovou prošly do finále beze ztráty setu. V prvním kole porazily hráčky BK TJ Baníku Most, Michaelu Srpovou s Klárou Dokládalovou, které prozatím nedokázaly uspět ani ve vlastní kategorii, a proto byl první zápas spíše formalitou 21:4, 21:7. Koldová s Ondráškovou v dalším kole vyřadily turnajové dvojky Lucii Dlouhou se Zuzanou Hlavatou (TJ Slovan Vesec) 21:13, 21:16. Finále proti sestrám Kokoškovým vyhrály také ve dvou setech 21:17, 21:11 a na své konto si tak připsaly již druhé společné prvenství ze čtyřhry žen v kategorii dospělých. Veronika Koldová vybojovala ze svých dvou prvních startů mezi dospělými čtyři vítězství. Medailové příčky badmintonisté Super Stars Most vybojovali i ve smíšené čtyřhře. O třetí příčku se dělili dvojice Tomáš Hába, Veronika Koldová a Miroslav Němeček, Radka Kokošková.