> Aktuality > Články > 2009-2010

Loukotová a Dugová zvítězily ve čtyřhře při GP devatenáctiletých

Proboštov - Michaela Loukotová a Barbora Dugová zvítězily při Grand Prix Ústeckého kraje kategorie starších dorostenců. Hráčky, které čerstvě opustily žákovskou kategorii, se na prvním turnaji sezóny předvedly v dobré formě. Jako nenasazené hráčky si v prvním kole poradili s dvojicí BK TJ Baník Most, Lindou Petráškovou a Klárou Dokládalovou, 21:15, 21:14. Dugová s Loukotovou v dalším kole přehrály i turnajové dvojky, Martinu Ottovou (OS BK Goram Teplice) a Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) ve třísetovém utkání 21:16, 20:22 a 21:19. Na raketách hráček Super Stars Most tak skončily obě bývalé hráčky klubu, které přešly do BK TJ Baníku Most. Ve finále zvítězila dvojice Dugová, Loukotová nad Janou Žáčkovou a Evou Dragounovou (TJ Proboštov) 21:12, 9:21 a 21:15. Miroslav Němeček se ve dvouhře chlapců probojoval až do finále poměrně hladce přes Marka Tuhého (SK Děčín) 21:7, 21:15, Adama Růžičku (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:13, 21:15 a Ondřeje Vavřičku (TJ Proboštov) 21:14, 21:16. Podobně hladce prošel do finále i Martin Král (BK TJ Baník Most) a proto se očekávalo dramatické finále. Předpoklad se také naplnil, bojovalo se na tři sety a rozhodovala až koncovka. Němeček neunesl tíhu okamžiku a podlehl po setech 21:17, 18:21 a 19:21. Druhé místo však s přehledem stačilo na postup do severočeského Grand Prix C. Dobrým výkonem se blýskl Pavel Svoboda (Super Stars Litvínov), který v prvním kole sehrál třísetové utkání s Herbertem Seifertem (BK TJ Baník Most) 14:21, 21:14 a 16:21. Ve dvouhře dívek si postup třetím místem zajistila Barbora Dugová (Super Stars  Litvínov), když porazila domácí Janu Žáčkovou (TJ Proboštov) 21:7, 21:9 a Kláru Dokládalovou (BK TJ Baník Most) 21:11, 9:21 a 21:14. O postup do finále jen těsně podlehla ve třetím setu a nastavené hře turnajové jedničce Lucii Dvořákové (OS BK Goram Teplice) 21:13, 12:21 a 20:22. Ve čtyřhře chlapců si hráči Super Stars Most rozdělili třetí příčku. Miroslav Němeček s Pavlem Svobodou se dělili s Lumírem Hoangem a Lukášem Kaslem. Ve smíšené čtyřhře potom Miroslav Němeček a Barbora Dugová vybojovali druhé místo.