> Aktuality > Články > 2008-2009

Zuzana Jeřichová vyhlášena nejlepší hráčkou sezóny

Most - Na velkém sále Centra volného času proběhl XI.Galavečer k ukončení sezóny 2008-2009 badmintonového klubu Super Stars Most. Přestože celou sezónu bylo ve všech odvětvích skloňováno snad ve všech pádech spojení dvou slov, ekonomická krize, podařilo se vedení badmintonového klubu Super Stars Most připravit Galavečer, na kterém bylo hráčům rozděleno 52 cen v hodnotě větší než 17.000,- Kč. Přispěli k tomu také sponzoři akce, firma FZ Forza a Badmintonová Super Stars Academy Lukáše Kroce. Vyhlášení nejlepších badmintonistů Super Stars Most bylo přítomno více jak sedmdesát diváků, hostů a zástupců sponzorů. Večerem provázel jako moderátor Lukáš Kroc, který celý hodinu a půl trvající program zahájil zhodnocením uplynulé sezóny. Během sezóny startovali badmintonisté Super Stars Most na 94 soutěžích a zaznamenali 88 vítězství. Šestadvacet hráčů klubu stálo během sezóny na stupni nejvyšším. Osmkrát se hráči klubu představili na turnaji mimo ČR a to v Polsku, Finsku, Belgii, Dánsku, Slovensku, Německu a měli možnost trénovat v Estonsku s trenérem estonského národního týmu. Lukáš Kroc a Martina Fartágová potom vedli tréninkové jednotky v severní Itálii. Hráči se během sezóny mohli účastnit mnoha klubových akcí a soustředění, měli možnost využívat spolupráce klubu s tělovýchovným lékařstvím, regeneračních tréninků v bazénu či solné jeskyni. Úspěšně také začala fungovat badmintonová akademie ve spolupráci Základní školy, Most, Václava Talicha a Podkrušnohorského Gymnázia, Most. Během sezóny přivítali badmintonisté Super Stars Most ve svém domácím prostředí několik osobností ze světa badmintonu. Byli jimi například Jan Vondra, Megawati Gustiani Sari či Tomasz Mendrek. Významné osobnosti nechyběly ani mezi hosty letošního Galavečera. Představili se zde Jan Vondra, účastník mistrovství světa družstev i jednotlivců a Michaela Bencová, rozhodčí, která působí na světové úrovni. Před zahájením předávání cen zazpívala písničku, Jednoho dne se vrátíš, zpěvačka Tereza Novotná. Jako první na podiu měli možnost diváci vidět dvě nejúspěšnější badmintonistky v počtu vítězství v právě uplynulé sezóně. S devatenácti prvenstvími to byly Veronika Koldová a Zuzana Jeřichová, které za svůj úspěch převzaly poháry. Hned poté patřilo podium velkého sálu v CVČ trenérům. Všichni, jenž se po celou sezónu starali o přípravu svých svěřenců, byli jako poděkování oceněni speciální cenou „trenér 2008-2009“. Ocenění pro nejrychlejšího hráče a hráčku převzali za své výkony při Běhu okolo mosteckého náměstí Martina Fartágová a Michael Jareš. Ředitelka Základní školy, Most, Václava Talicha, paní Mgr.Alena Lorenzová, předala ceny nejlepší pětici dětí, které navštěvovaly předmět Sportovní hry se zaměřením na badminton. Ceny věnoval badmintonový klub Super Stars Most, každý si odnesl pamětní medaili a vítězka Veronika Koldová převzala ještě navíc pohár a poukázku na volný vstup do městského Aquadromu. Kromě Veroniky Koldové převzali pamětní medaile Michal Bouška, Jakub Motejl, Barbora Hačecká a Vu Viet Dung. Martina Fartágová poté předala ceny nejmladším badmintonistum Super Stars Junior & Latest Award. Vítězem se stal Tomáš Scheffel před Lucií Paurovou, Vendulou Štroblovou, Tomášem Ullíkem, Vu Viet Dungem a Martinou Benešovou. Také Tomáš Scheffel obdržel kromě pamětní medaile pohár a poukázku na volný vstup do městského Aquadromu. Na podium byl poté pozván Jan Vondra, který odpověděl na několik otázek o MS v čínském Guangzhou a prozradil, kam se chystá v následujících měsících. Po krátkém rozhovoru předal ceny nejlepším badmintonistům skupiny Super Stars Litvínov. Nejlepší hráčkou této pobočky se stala Marie Justrová, která převzala pamětní medaili, pohár a poukázku na volný vstup do mosteckého Aquadromu. Druhá příčka patřila Barboře Dugové, třetí Pavlu Svobodovi, čtvrté místo obsadila Kateřina Vernerová a pátá skončila Daniela Kubáňová. V programu poté následoval zajímavý rozhovor s Michaelou Bencovou, která se s diváky podělila o zajímavé zážitky z rozhodování, prozradila, kde všude měla příležitost rozhodovat a s jakým hráči světové špičky se setkala. V závěru rozhovoru pohovořila o tom, že při nadcházejícím MS jednotlivců ji čeká závěrečná zkouška, která by ji měla díky splnění nejvyšší možné světové rozhodcovské kvalifikace posunout blíže k účasti na olympijských hrách v Londýně 2012. Z rukou Michaely Bencové následně převzali ceny nejlepší hráči z pobočky Super Stars Podbořany. Čtvrtou a pátou příčku obsadili bratři Tothové, Lukáš a Radek. Místo třetí patřilo Petru Škvárovi. O vítězství rozhodli body mezi další sourozeneckou dvojicí. Druhé místo patřilo Lukáši Zischkovi a pohár za vítězství, pamětní medaili a poukázku na volný vstup do mosteckého Aquadromu Danielu Zischkovi. Před dalším pokračováním předávání cen zazpívala Tereza Novotná písničku Boží mlejny melou. Lukáš Kroc poté předal cenu za nejlepší přístup k trénování Victoria Coach Trophy, která byla sponzorována Badmintonovou Akademií Lukáše Kroce. Tuto cenu v letošní sezóně převzala Valerie Ondrášková. Za své vítězství obdržela sošku Victorie a knihu badminton s vlastnoručním věnováním od Tomasze Mendreka. Poté již na podium postupně přicházela nejlepší patnáctka v celkovém hodnocení. Radka Kokošková se podle klubového žebříčku umístila na 15.místě, 14.příčku získal Pavel Svoboda, 13.místo v sezóně 2008-2009 obsadil David Mareška, všichni převzali pamětní medaili. Stanislav Bílek se umístil na 12.místě, Barbora Dugová skončila jedenáctá, desátou příčku potom obsadil Daniel Zischka a devátá skončila Michaela Loukotová, všichni obdrželi kromě pamětní medaile také poukázku do solné jeskyně. Valerii Ondráškové patřila příčka osmá, Miroslav Němeček skončil sedmý a Pavlína Pokorná se umístila na místě šestém, všichni tito hráči obdrželi pamětní medaili a energy drink, který jim jistě dodá energii v nové sezóně.  Před vyhlášením nejlepší pětice zazněla písnička Black Velvet v podání Terezy Novotné. Pátou příčku, pamětní medaili a energy drink získala Kateřina Salačová, trojnásobná vítězka celostátního turnaje GPA U15 ve čtyřhře a účastnice MČR. Čtvrtou cenu, pamětní medaili, tričko a grip FZ Forza a digitální švihadlo z rukou Jana Vondry převzala Marie Justrová, účastnice všech celostátních soutěží GPA U13 a MČR U13. Třetí cena byla zároveň cenou pro nejlepšího chlapce sezóny 2008-2009, FZ Forza Small Players Trophy. Tím se stal loňský celkový vítěz Bedřich Valenta a za své umístění převzal pohár, pamětní medaili, tričko FZ Forza, Bag FZ Forza  a běžeckou obuv FZ Forza. Poté byly na podium pozvány dvě kandidátky na vítězství, Veronika Koldová a Zuzana Jeřichová. Veronika Koldová během sezóny zvítězila ve třech celostátních turnajích GPA U15 ve čtyřhře, v severních Čechách a ani v Ústeckém kraji nezaznamenala ve své kategorii ani jedinou porážku. Zuzana Jeřichová se stala mistryní ČR ve čtyřhře kategorie U17, zvítězila při celostátním GPA U17 ve dvouhře, účastnila se MČR dospělých a při Wilson Mazovia Junior v Polsku se umístila na 3.místě ve čtyřhře. Celkovou vítězkou se nakonec o pouhých 58,5 bodu stala Zuzana Jeřichová. Z rukou Jana Vondry tedy převzala pohár FZ Forza Players Trophy, putovní pohár pro vítěze této kategorie, pamětní medaili, bag FZ Forza, tričko FZ Forza a běžeckou obuv FZ Forza. Veronika Koldová získala pamětní medaili, tričko a grip FZ Forza a posilovací trenažér. Nejlepší patnáctka se poté společně se všemi hosty a hlavním sponzorem klubu paní Janou Kohlovou vyfotila. Všichni obdrželi květiny a hosté pamětní medaili jako vzpomínku na XI.Galavečer k zakončení sezóny 2008-2009. Poté se hosté a hráči odebrali na speciálně připravenou společnou večeři s přípitkem. Členové klubu tak měli možnost pohovořit o uplynulé sezóně a dozvědět se zajímavé informace od hostů Galavečera.