> Aktuality > Články > 2008-2009

Při III.Super Stars Cupu nejúspěšnější podbořanští Zischka a Škvára

Most - Již III. ročník turnaje Super Stars Cup U11 se uskutečnil za účasti 49 nejmladších badmintonistů z patnácti klubů z celé republiky. Hráči byli rozděleni a nalosováni do skupin na základě umístění na celostátním žebříčku kategorie U13. Po odehrání základních skupin, ve kterých se hrály dvouhry na dva sety do patnácti bodů, postoupili vždy první dvě děvčata a dva chlapci do K. O. systému. Před pokračováním turnaje byli odměněni všichni účastníci, jimž se nepodařilo postoupit ze skupiny, pamětními listy za předvedené výkony, tužkou s logem pořádajícího klubu a sladkou odměnou. Poté se pokračovalo v soutěži již klasickým systémem na dva vítězné sety do jednadvaceti bodů. Badmintonový klub Super Stars Most a Super Stars Podbořany reprezentovalo celkem deset badmintonistů. Mezi děvčaty nezaznamenal domácí klub žádný výraznější úspěch. Všechny tři děvčata skončila již v základní skupině. Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany) obsadila třetí místo ve skupině, Julie Skuhrová (Super Stars Podbořany) při svém premiérovém startu na turnaji, sbírala spíše první zkušenosti, a obsadila čtvrté místo ve skupině. Vendula Štroblová musela ze zdravotních důvodů turnaj předčasně ukončit a obsadila taktéž čtvrté místo ve skupině. Více se dařilo chlapcům a to především z pobočky Super Stars Podbořany. Mezi čtrnáct nejlepších badmintonistů postoupili hned čtyři domácí hráči. Martin Trégl prohrál úvodní zápas s pozdějším vítězem, Petrem Beranem z TJ Sokol Křemže v poměru 2:0 na sety. Trégl dále překvapivě porazil Tomáše Samohela (Hamr Praha) 15:5, 15:11 a i Martina Lukeše (OS BK Goram Teplice) 15:2, 15:5 a tím si zajistil postup ze skupiny z druhé příčky.  Lukáš Zischka porazil Ondřeje Valtera (OS BK Goram Teplice), prvního nasazeného ve skupině C, 15:11 a 15:13. Zischka si poradil i s Jiřím Králem (BK TJ Baník Most) 15:8, 15:11. Lehce přehrál i třetího člena ve skupině, Jana Holečka (Hamr Praha) 15:3 a 15:4. Překvapením se stal i Petr Škvára, který remizoval s prvním nasazeným hráčem ve skupině D, Milošem Podolským (TJ Chemička Ústí n. L.). S Janem Kubalíkem (TJ Baník Most) a Václavem Podivínem (SK Prosek Praha) si poradil lehce ve dvou setech.  Díky lepšímu skóre postoupil Škvára do K. O. systému z prvního místa. Dařilo se i Radku Tothovi ve skupině E, který prohrál s vítězem skupiny, Martinem Kuralem (USK Plzeň) dvakrát 3:15. Poté porazil oba své zbývající soupeře ve dvou setech. Mohl se tak radovat, jako jeho spoluhráči, z postupu do dalších bojů.  Trégl i Toth podlehli v K. O. systému svým soupeřům již v prvním kole. Lukáš Zischka v prvním kole porazil Miloše Podolského (TJ Chemička Ústí n. L.) ve třech setech 21:16, 12:21 a 21:19. V druhém kole a zároveň v postupu do semifinále podlehl po další třísetové bitvě Martinu Kuralovi (USK Plzeň) 20:22, 21:18, 12:21. Petr Škvára si poradil s Ondřejem Valterem (OS BK Goram Teplice) ve dvou setech 21:14, 21:18. Poté těsně prohrál po napínavém souboji s Matyášem Jandou (TJ Sokol Křemže) 18:21,22:20 a 17:21. Zischka i Škvára tak zůstali těsně před branami v bojích o medaile. Vítězem ve dvouhře chlapců se stal Petr Beran (TJ Sokol Křemže) před druhým Rolandem Poláškem (TJ Jiskra Nejdek). Třetí příčku obsadil Matyáš Janda (TJ Sokol Křemže). Nejúspěšnější dívkou se stala Michaela Zelinková před svou oddílovou spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou (obě SK Prosek Praha). Třetí místo vybojovala Lucie Lavičková (BK TJ Baník Most). Vítězové převzali z rukou organizátorky turnaje, Martiny Fartágové, medaile, diplom, pohár a dort. Věcné ceny od firmy Zdeněk Bílek předala Michaela Kylíšková. Badmintonisté, jenž se umístili na stupních vítězů získali taktéž medaili, diplom a věcné ceny. Všichni hráči, jenž se probojovali do K. O. systému byli odměněni pamětními listy, sladkou odměnou a věcnými cenami. Poděkování patří členům Super Stars Most, Valerii Ondráškové, Michaele Loukotové, Kateřině Dlouhé, Bedřichu Valentovi, Miroslavovi Němečkovi a Michalu Jerešovi, jenž se turnaje účastnili jako rozhodčí. Velké poděkování taktéž patří sponzorům, především firmě Zdeněk Bílek.