> Aktuality > Články > 2008-2009

Severočeský přebor třináctiletých s pěti medailemi

Žalany - Severočeský přebor třináctiletých skončil pro hráče Super Stars Most pouze s pěti medailovými příčkami. Bohužel mezi nimi nebyl ani jediný titul. Stříbrnou příčku vybojoval Roman Dokládal (Super Stars Most) ve smíšené čtyřhře s Marií Justrovou (Super Stars Litvínov). Ve druhém kole zdolali dvojici Pavel Šeps, Lucie Borovská (BK TJ Baník Most) 21:4, 22:20, ve druhém poté Tomáše Novotného s Veronikou Jelínkovou (BK TJ Baník Most) 21:16, 21:17. Dokládal s Justrovou si v semifinále poradili s proboštovským párem Vojtěch Řehák, Simona Hamsová  dvakrát 21:17. Dvakrát o dva body potom podlehli ve finálovém utkání dvojici Jan Koňas (TJ Slovan Vesec), Jana Slatinská (VSK Slavia TU Liberec) 19:21, 19:21. Druhé stříbro patřilo dvojici Marie Justrová, Jana Andrusová ve čtyřhře dívek. Ve čtyřhře chlapců potom Roman Dokládal s Ondřejem Klimešem (TJ Slovan Vesec) obsadili druhou příčku a obhájili roli turnajových dvojek. Bohužel bez vítězství z oblastního přeboru skončila i Marie Justrová (Super Stars Litvínov). Turnajová jednička si sice poradila s Veronikou Jelínkovou (BK TJ Baník Most) 21:10, 21:13, s Kateřinou Havelkovou (VSK Slavia TU Liberec) 21:11, 21:12 i s Janou Slatinskou (VSK Slavia TU Liberec) 21:9, 21:11, ale ve finále nestačila na Petru Karochovou (BK TJ Baník Most) 13:21, 18:21. Bohužel je to odraz pasivní přípravy této hráčky, která suverénně během celé sezóny vyhrávala soutěže Grand Prix. Roman Dokládal potom vybojoval bronzovou příčku ve dvouhře chlapců.