> Aktuality > Články > 2008-2009

Přeboru oblasti dominovaly dívky ze Super Stars

Most - Přeboru severočeské oblasti kategorie patnáctiletých badmintonistů dominovaly dívky ze Super Stars. Po trochu nešťastném finále družstev žáků opět hráči Super Stars Most předvedli pěkné výsledky. Dvouhru dívek jasně ovládla turnajová jednička Veronika Koldová, která se suverénně, beze ztráty setu, stala severočeskou přebornicí. Obrovským překvapením se stala Michaela Loukotová, která z důvodu přetrvávajících zdravotních problémů nenastupovala do smíšené čtyřhry, aby se šetřila pro dvouhru. Tato strategie se osvědčila. Jako nenasazená hráčka v prvním kole porazila Adrianu Novotnou (OS BK Goram Teplice) překvapivě snadno 21:7, 21:10. V osmifinále narazila na nasazenou Annu Kuželovou (TJ Chemička Ústí n.L.) a i s tou si poradila ve dvou setech 21:16, 22:20. Čtvrtfinále mělo být podle papírových předpokladů pro Loukotovou maximem, ale ve spolupráci s trenérkou Martinou Fartágovou se Loukotové podařilo zdolat i Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:14, 21:19. Michaela Loukotová svůj životní výkon ještě podtrhla semifinálovým vítězstvím nad dalším překvapením turnaje, Barborou Dugovou (Super Stars Litvínov) 21:16, 21:10. Loukotová se tak poprvé v kariéře kvalifikovala na Mistrovství České republiky ve dvouhře. Barbora Dugová poté bojovala o třetí místo a zároveň postupové místo s Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice). Dugová překvapivě svou soupeřku po třísetovém utkání zdolala 18:21, 21:18, 21:13 a na MČR postoupila. Dívky ze Super Stars tak obsadili první tři příčky. Bedřich Valenta potom ve dvouhře chlapců vybojoval také třetím místem postup na MČR. Veronika Koldová a Kateřina Salačová nenašly přemožitelky ve čtyřhře dívek a po finálovém vítězství nad Srpovou (BK TJ Baník Most) s Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:6, 21:10 si připsaly další titul. Loukotová s Dugovou potom obsadili třetí příčku. Ve čtyřhře chlapců vybojovali Bedřich Valenta a Daniel Zischka (Super Stars Podbořany) druhou postupovou příčku a Daniel Zischka se tak stal prvním hráčem Super Stars Podbořany, který se probojoval na MČR. Bedřich Valenta s Kateřinou Salačovou již tradičně obsadili druhé místo ve smíšené čtyřhře, stejně jako třetí Daniel Zischka a Veronika Koldová. Na Mistrovství České republiky kategorie patnáctiletých se nakonec probojovalo šest hráčů ze Super Stars.