> Aktuality > Články > 2008-2009

Jeřichová a Pokorná zvítězily při Grand Prix C devatenáctiletých

Most - Turnajové dvojky Pavlína Pokorná a Zuzana Jeřichová (Super Stars Most) s přehledem zvítězily ve čtyřhře dívek při severočeském Grand Prix C devatenáctiletých. Nejdříve porazily Nikolu Klimplovou (BK TJ Baník Most) a Petru Kolářovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:7, 21:13, v semifinále zvítězily nad spoluhráčkami Radkou Kokoškovou a Valerií Ondráškovou 21:17, 21:19. Pokorná s Jeřichovou ve finále porazily turnajové jedničky Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) a Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:12, 21:14. O třetí místo se s Radkou Kokoškovou a Valerií Ondráškovou dělily Jana Mladá a Karolína Vránková. Jeřichová jako turnajová dvojka zvítězila beze ztráty setu i ve dvouhře dívek. Ve finále vyhrála nad turnajovou jedničkou Lucií Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:14, 26:24. Radka Kokošková se do semifinále probojovala přes Lucii Ježkovou (VSK Slavia TU Liberec) 15:21, 21:16, 21:19. Po prohře s pozdější vítězkou Zuzanou Jeřichovu bojovala o třetí místo s další libereckou hráčkou, Karolínou Kerdovou. Kokošková po prohře 8:21 a 19:21 nakonec obsadila čtvrtou příčku. Smíšenou čtyřhru vyhrála Pavlína Pokorná s ústeckým Markem Löfflerem. Do finále se probojovali přes první nasazené Martina Šídu (VSK Slavia Liberec) a Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.). Finálovými soupeři Löfflera s Pokornou byli Stanislav Bílek se Zuzanou Jeřichovou. Ti se do finále probojovali přes druhé nasazené, Mirko Šídu a Karolínu Kerdovou (VSK Slavia TU Liberec) 19:21, 21:14 a 21:14. Třísetové bylo i finále Löffler a Pokorná porazili Bílka s Jeřichovou po setech 15:21, 21:19 a 21:17.