> Aktuality > Články > 2008-2009

Překvapivé vítězství Vránkové s Turfandovovou

Ústí n.L. - Překvapivými vítězkami kvalifikačního turnaje Grand Prix C severních Čech, badmintonistů do devatenácti let, se ve čtyřhře dívek staly Karolína Vránková a Barbora Turfandovová. Ve druhém kole turnaje porazily po dramatickém boji Nikolu Klimplovou (BK TJ Baník Most) s Petrou Kolářovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 28:26, 16:21 a 24:22. Ve třech setech zvítězily i v semifinálovém utkání proti Lucii Ježkové a Karolíně Kerdové (VSK Slavia TU Liberec) 18:21, 21:17, 21:15. Ve finále se utkaly s přemožitelkami prvního nasazeného páru, Zuzanou Jeřichovou a Janou Mladou. Jeřichová s Mladou porazily turnajové jedničky Lucii Pilařovou (TJ Chemička Ústí n.L.) a Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) bez větších problémů 21:16, 21:19. Finále tedy obstaraly pouze hráčky Super Stars Most. Překvapivě úspěšnější byla dvojice Karolína Vránková a Barbora Turfandovová, které vítězstvím nad klubovými spoluhráčkami 20:22, 21:18 a 21:18 vybojovaly nejen prvenství, ale také postup pro celostátní Grand Prix A. Pro Karolínu Vránkovou je to premiérový postup na nejvyšší soutěž. Ve čtyřhře chlapců vybojovali Stanislav Bílek a Tomáš Hába třetí místo, když v semifinále podlehli ve třísetovém utkání druhé nasazené dvojici Pavel Vitvera, Marek Löffler (TJ Chemička Ústí n.L.) 12:21, 21:19 a 15:21. Miroslav Němeček a Jana Mladá v poslední z párových disciplín, smíšené čtyřhře, vybojovali také třetí příčku. Ve dvouhře dívek se až do finále probojovala nenasazená Zuzana Jeřichová. V prvním kole vyřadila vítězku Grand Prix Libereckého kraje, Lucii Ježkovou (VSK Slavia TU Liberec) po setech 21:16, 21:15. Poté porazila dvě klubové spoluhráčky nasazené Barboru Turfandovovou 21:12, 21:13 a Valerii Ondráškovou 21:15, 21:11. Jeřichovou nezaskočila ani turnajová jednička, liberecká Karolína Kerdová 21:11, 21:13. Ve finále se projevila vynucená tréninková pauza, kterou Jeřichová musela absolvovat pro zranění. Ve finále sice podlehla Lucii Pilařové ve třech setech, ale druhým místem si zajistila postup pro celostátní Grand Prix A, které se uskuteční v Orlové-Lutyni ve dnech 14.-15.2. Radce Kokoškové potom patřila čtvrtá příčka, když porazila Markétu Jansovou (TJ Slovan Vesec) 21:8, 21:7, překvapivě snadno i Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) 21:16, 21:19, v semifinále podlehla pozdější vítězce Lucii Pilařové (TJ Chemička Ústí n.L.) a v zápase o třetí místo i první nasazené Karolíně Kerdové (VSK Slavia TU Liberec). Kokoškové tedy patří pozice druhé náhradnice pro celostátní turnaj.