> Aktuality > Články > 2008-2009

Putovní pohár VZP obhájili Påctvrďæcy

Most - Jedna z největších akcí badmintonového klubu Super Stars Most, Vánoční turnaj tříčlenných družstev o putovní pohár Všeobecné zdravotní pojišťovny, se uskutečnil za účasti devětatřiceti hráčů ze všech poboček. Třináct tříčlenných družstev bylo při slavnostním nástupu a představení účastníků rozlosováno do dvou skupin. V základních skupinách se družstva utkala systémem každý s každým. Nejlepší tři potom vybojovali postup do závěrečné skupiny, kde se utkali proti soupeřům ze skupiny druhé o pořadí pro play-off. V této části soutěže se z bojů o medaile rozloučila družstva na pátém a šestém místě, která stejně jako ostatní poražení sehráli zápas o konečnou příčku na dvě vítězná utkání. Prvním se čtvrtým a druhý se třetím potom bojovali o postup do finále. Skupinu A vyhrály podle očekávání Påctvrďæcy (Štěpán Kroc, Valerie Ondrášková, Pavlína Pokorná) se šesti vítězstvími před Howňousky (Stanislav Bílek, Bedřich Valenta, Michaela Loukotová) s pěti a Vrtulkami s.r.o. (Miroslav Němeček, Jana Mladá, Barbora Turfandovová) se čtyřmi prvenstvími. Ve skupině B zvítězili Ďáblíci, kde musel nahradit nemocného Davida Marešku, trenér a bývalí člen tohoto družstva, Lukáš Kroc. Na druhém místě skupiny B se umístili dvojnásobní vítězové předchozích let Dragonfly (Jiří Čapek, Michaela Kokošková, Radka Kokošková), třetí postupová příčka patřila Forzíkům (Daniel Zischka, Kateřina Salačová, Veronika Koldová). Soutěž poškodil Jakub Motejl, který se přihlásil společně s družstvem Vrmopha (Pavla Vrzáková, Vlasta Phamová, Jakub Motejl), ale turnaje se nakonec nezúčastnil. Obě dívky tak neměli nejmenší šanci zvítězit. Finálová skupina byla mimořádně zamotaná a o postupujících rozhodovalo až poslední kolo. První příčku v této skupině vybojovali opět Påctvrďæcy. Stejný počet bodů měli hned tři následující družstva, druzí Howňousci, třetí Ďáblíci (Martina Fartágová, Lukáš Kroc, Tomáš Hába) a čtvrtí Dragonfly. Velmi dramatické souboje přineslo první semifinále mezi Påctvrďæky a Dragonly. Těsné vítězství nakonec vybojovali Påctvrďæcy 30:25, 28:30 a 30:28. Druhé semifinále bylo klidnější, Ďáblíci vybojovali postup do finále po šesti letech vítězstvím nad Howňousky 30:29 a 30:23. Putovní pohár si ve finále podruhé zasebou vybojovali Påctvrďæcy, kteří přehráli Ďáblíky v poměru 30:21 a 30:16. O poznání dramatičtěji vypadal zápas o třetí místo, ve které statečně bojovali dvojnásobní vítězové Dragonfly a překvapení turnaje Howňousci. Bronzovou příčku si na svou stranu nakonec vybojoval věkově mladší tým Howňousci 26:30, 30:23 a 30:25. Lonští medailisté Vrtulky s.r.o. se museli spokojit až s pátou příčkou. Turnaj byl zpestřen soutěží o nejoryginálněji oblečený tým. Tím se bezkonkurenčně stalo družstvo Sluníčka (Lukáš Zischka, Veronika Dobiášová, Lucie Paurová). Ceny do soutěže věnovala Všeobecná zdravotní pojišťovna. Turnaj se uskutečnil za podpory občanského sdružení SportMost. Fotografie pořídil profesionální fotograf a člen družstva Sněhová Bouře Luboš Dvořák.