> Aktuality > Články > 2008-2009

Jedenáctky bojovaly v Žalanech

Žalany - Na turnaj Grand Prix U 11 se do Žalan sjelo 26. října 10 badmintonistů z klubu Super Stars Most a  Super Stars Podbořany. Turnaj začal přesně podle propozic v 9 hodin. Hráči byli rozděleni do čtyř skupin. Ve skupině se hrály dvouhry systémem každý s každým na jeden vítězný set do 21 bodů. Na každém ze čtyř kurtů působil jeden rozhodčí, byl určen prostor pro diváky. Naši hráči byli připraveni podat co nejlepší výkon. Vše nasvědčovalo tomu, že turnaj proběhne bez problémů. Bohužel si však pořadatelé nedokázali spočítat, jak dlouho může turnaj při tak vysokém počtu zúčastněných hráčů trvat. Kolem čtvrté hodiny odpolední byla odehrána teprve polovina všech zápasů. Došlo k tomu, že někteří hráči se nedostali na kurt i tři hodiny a v závěru turnaje odehráli tři zápasy za sebou bez možnosti odpočinku. I přes takovýto handicap se hráčům Super Stars dařilo. Ve skupině chlapců ročník 1998 obsadil Lukáš Zischka (Super Stars Podbořany) třetí místo, přestože měl stejný počet bodů, jako Michal Jirásko (TJ Slovan Vesec). Rozhodoval tedy součet míčků, který byl ve prospěch soupeře a tím bylo stanoveno konečné pořadí. Ve skupině mladších chlapců, narozených v letech 1999 a 2000 zaznamenal úspěch taktéž třetím místem Martin Trégl (Super Stars Podbořany). Konec turnaje probíhal ve spěchu a při závěrečném sčítání bodů bylo Veronice Dobiášové (Super Stars Most) přisouzeno třetí místo. Podle zaslané výsledkové listiny zjistili trenéři Super Stars Most, že Dobiášová skončila na místě druhém. Do 14 dnů byly sice medaile a diplom vyměněny, ale pocity z turnaje zůstávají smíšené.