> Aktuality > Články > 2008-2009 > Super Stars přivezli cenné kovy z mezinárodního turnaje v Plzni

Fartágová a Kokošková na turnaji v Benátkách

Most – Badmintonisté Super Stars Most byli testovat svoji formu po letní přípravě při VII.Czech Sokol Badminton Cupu, mezinárodním turnaji staršího žactva a mladšího dorostu. Turnaje se zúčastnilo dvacet týmů, tedy čtyřiaosmdesát hráčů. První hrací den patřil turnaji jednotlivců v párových disciplínách. Čtyřhry se hráli nejprve v základních skupinách, první dvě dvojice poté postoupili do k.o.systému. Ze základních skupin postoupilo pět ze šesti párů Super Stars Most. Turnaj v párových disciplínách se hrál pro velký počet účastníků zkrácený způsobem, tedy na jeden vítězný set do třiceti bodů. Systém tedy úplně nesplnil očekávané testování letní přípravy, ale i tak některé hráčské kvality byly prověřeny. Ve čtyřhře dívek starších žákyň, vyhrály Michaela Loukotová s Veronikou Koldovou základní skupinu a v k.o.systému si v semifinále po boji zajistily finálovou účast, vítězstvím 30:29 nad dvojicí Brečkayová, Kurzová (TJ Astra ZMZ Praha). Ve finále potřebné štěstí již neměli a podlehly 28:30 dvojici Marta Jančatová (TJ Sokol Klimkovice), Veronika Úblová (TJ Sokol Doubravka). Bedřich Valenta a Daniel Zischka ve stejné kategorii chlapců obsadili druhou příčku ve skupině, když podlehly pouze dvojici Přindiš, Komár (?), 21:30. V semifinále k.o.systému zdolali pár Soukup, Vacek 30:26 a ve finále se opět utkali s přemožiteli ze základní skupiny Přindišem a Komárem. Ani tentokrát bohužel nezvítězili a po prohře 24:30 obsadili také stříbrnou příčku. V soutěži mladších dorostenců si se svou skupinou hladce poradily Pavlína Pokorná a Zuzana Jeřichová. Nejvíce bodů ztratili s dvojicí Krejčová, Simoniaková 30:14, ostatní dvojice si na pár Super Stars Most nedaly ani deset bodů. Jana Mladá a Valerie Ondrášková ve své skupině obsadily druhé místo, což znamenalo, že se oba páry Super Stars Most utkali již v semifinále k.o.systému. Pavlína Pokorná a Zuzana Jeřichová byly v tomto souboji úspěšnější, zvítězily 30:20. Ve finále však o pět bodů podlehly hráčkám TJ Astra ZMZ Praha, Zuzana Klusoňová a Tereza Lajdová, 25:30. Miroslav Němeček se Stanislavem Bílkem obsadili mezi chlapci také stříbrnou příčku, když svým soupeřům Zahrádkovi s Gregorem (TJ Astra ZMZ Praha) podlehli ještě těsněji o pouhý jeden jediný bod. Smíšená čtyřhra se hrála rovnou k.o.systémem. Ve smíšené čtyřhře patnáctiletých vybojovala bronzovou medaili dvojice Bedřich Valenta a Veronika Koldová. Mezi sedmnáctiletými potom stříbro vybojoval Stanislav Bílek se Zuzanou Jeřichovou. Zlato sice hráčům Super Stars Most chybělo, ale s ohledem na silnou konkurenci a množství hráčů je pět stříbrných a jedna bronzová medaile úspěchem. Jiný tým tolik cenných kovů vybojovat nedokázal a proto byl Štěpán Kroc (trenér III.třídy) vyhlášen nejlepším trenérem na turnaji. Miroslav Němeček potom získal cenu pro nejvšestrannějšího sportovce. Druhý a třetí hrací den byla na programu soutěž družstev. Starší žáci ve skupině C porazili TJ Astru ZMZ Praha B 5:0 a podlehli těsně SK Balcaru Český Krumlov A těsně 2:3. To jim vyneslo druhou postupovou příčku. V k.o.systému jasně 3:0 porazili tým České obce sokolské ČOS B. V semifinále je však po boji zastavil pozdější vítěz tým ČOS A 2:3. Žákovské družstvo v sestavě Bedřich Valenta, Daniel Zischka, Michaela Loukotová a Veronika Koldová si z mezinárodního turnaje družstev odvezlo pohár za třetí příčku. Do k.o.systému postoupila také obě družstva dorostenců. Sestava Tomáš Hába, David Mareška, Jana Mladá a Valerie Ondrášková porazila družstvo 25.ZŠ Plzeň 5:0 a podlehlo 1:4 TJ Sokolu Dobruška. Družstvo Stanislav Bílek, Miroslav Němeček, Zuzana Jeřichová a Pavlína Pokorná skupinu vyhráli, když si ve skupině C poradili s TJ Astrou ZMZ Praha A 4:1 a s ČOS B 5:0. Obě družstva se potom v k.o.systému utkala ve čtvrtfinále proti sobě. V poměru 3:1 zvítězila sestava Stanislav Bílek, Miroslav Němeček, Zuzana Jeřichová a Pavlína Pokorná. Bohužel však v semifinále nestačili na tým TJ Sokol Dobruška a podlehli 0:3. Z Plzně si tak také odvezli pohár za třetí příčku.