> Aktuality > Články > 2008-2009

První vítězství v sezóně při Grand Prix v Mostě

Most – První vítězství v nové sezóně pro Super Stars Most vybojovali hráči při Grand Prix Ústeckého kraje v Mostě. Barbora Dugová se s klubem intenzivně připravovala celý měsíc a proto pro ni nebylo těžké obhájit roli turnajové jedničky. Nejprve porazila Kateřinu Rómovou (OS BK Goram Teplice) 21:3, 21:1, ve druhém kole klubovou spoluhráčku Kláru Dokládalovou 21:15, 22:20, v semifinále potom další badmintonistku ze Super Stars, Marii Justrovou 21:12 a 21:17. Ve finále si potom hravě poradila s turnajovou dvojkou Marií Militkou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:9 a 21:14. Dugová vyhrála turnaj poprvé v kariéře a zároveň se stala první hráčkou Super Stars Litvínov, která dokázala zvítězit v turnaji Grand Prix patnáctiletých. Postup si třetím místem zajistila i Marie Justrová (Super Stars Litvínov) a 5.-6.místem Klára Dokládalová (Super Stars Most). Druhé vítězství vybojovali ve čtyřhře Roman Dokládal a Jiří Kubal. Dokládal s Kubalem porazili Vlastimila Mackala s Ondřejem Valterem (OS BK Goram Teplice) 21:7, 21:13, poté turnajové jedničky Pavla Kršku s Pavlem Šepsem (BK TJ Baník Most) 21:17, 20:22 a 21:18. Ve finále potom zdolali pár TJ Chemičky Ústí n.L. Martin Málek, Martin Tipta 21:12, 18:21 a 21:8. Za zmínku jistě stojí postup pro Grand Prix severních Čech a třetí místo Romana Dokládala. Roman Dokládal sice absolvoval z čtyřtýdenní letní přípravy pouze týdny tři, ale i tak došlo k výraznému zlepšení. Ve svých jedenácti letech se v kategorii patnáctiletých předvedl jako rovnocenný soupeř. Probojoval se až do semifinále, kde sehrál vyrovnaný souboj s prvním nasazeným a o tři roky starším Pavlem Krškou (BK TJ Baník Most) 18:21, 21:7 a 19:21. O další medaile se postaraly děvčata ve čtyřhře. Barbora Dugová a Klára Dokládalová vybojovaly druhou příčku, když ve finále podlehly svým soupeřkám až ve třetím setu a pouhé tři body. Lucie Rendlová a Marie Justrová skončily na třetím místě. Těsně, o dva body ve třetím setu, podlehli ve finále smíšené čtyřhry Roman Dokládal a Barbora Dugová a z turnaje si odvezli druhé místo. Třetí skončili Jiří Kubal a Klára Dokládalová.