> Aktuality > Články > 2007-2008

Radka Kokošková třetí při Májovém turnaji

Most - První květnový víkend se uskutečnil 5. ročník májového turnaje mládeže BK TJ Baník Most v kategorii do třinácti let a spojené kategorii do patnácti a do sedmnácti let. Hrálo se v družstvech, které se skládalo z jednoho chlapce a jedné dívky, o sladké vítězství v podobě dortu a samozřejmě pohár. Na turnaj bylo přihlášeno osmnáct smíšených párů, z toho pouze čtyři páry z kategorie do třinácti let. Turnaje se zúčastnilo pět hráčů Super Stars Most, kteří byli zařazeni do kategorie U15-U17, jmenovitě: Radka Kokošková, Michael Jareš, Michaela Loukotová, Pavel Tempel a Barbora Dugová. Určen byl systém každý s každým do 30 bodů (dvouhra dívek, dvouhra chlapců a smíšená čtyřhra vždy do 10 bodů), takže každý pár hrál třináct zápasů a z nich pak vzešel vítěz. Pár Bára Dugová a Pavel Tempel nakonec získali 1 bod a obsadili 13.příčku. Míša Loukotová a Michal Jareš po pěti jasně vyhraných zápasech podlehli páru Vlastimil Valter a Barbora Vidnerová (OS BK Goram Teplice) 29:30 a patřilo jim 9.místo. Nejúspěšnější členkou výpravy se stala Radka Kokošková, která společně s Herbertem Seifertem (BK Baník Most) získala 10 bodů, prohráli pouze se třemi páry, kdy po nezdařeném zápasu proti Tomáš Appel, Anna Fričová (TJ Proboštov) prohráli těsně o dva míčky 28:30 a s pozdějšími vítězi Marek Löffler, Lucie Pilařová (TJ Chemička Ústí n.L.) hráli vyrovnaný zápas, který rozhodla smíšená čtyřhra v poměru 25:30, a obsadili tak konečné 3.místo. Po dobu celého turnaje byla vyhlášena soutěž o nejsympatičtější pár, kterou vyhráli Ondřej Valter a Veronika Nová (OS BK Goram Teplice) z kategorie U13.

autor článku: Michaela Kokošková