Super Stars Most | badmintonový klub |
Načítání ...
> Aktuality > Články > 2007-2008

Zuzana Jeřichová úřadující republikovou jedničkou

Most   Badmintonistka Super Stars Most Zuzana Jeřichová se díky svým vyrovnaným výkonům stala republikovou jedničkou dvouhry dívek kategorie patnáctiletých. Na svém kontě má nyní 2564 bodů. Badmintonu se věnuje od 14. října 2002. Zuzana Jeřichová během své krátké kariéry již zaznamenala spoustu významných úspěchů. Do republikové špičky začala pronikat zhruba před dvěma lety, když se začala pravidelně probojovávat na celostátní turnaje. V loňské sezóně získala při Mistrovství České republiky bronzovou medaili ze dvouhry dívek. To ji zajistilo pro sezónu 2007/2008 přímý postup na celostátní turnaje a postupně se ze 4. místa probojovala až na místo první. Jeřichová se postupně začala prosazovat i na mezinárodní scéně. Mezi její největší mezinárodní úspěchy ve dvouhře dívek patří vítězství při Danish Junior Open 2006 a 2007, 3.místo na TOM Slovenia Junior 2006, 3.místo na Luxembourg Youngesters International 2007 nebo 3.místo na Adria Youth International 2006 v Chorvatsku. V současné době již v severních Čechách ovládá dvouhru dívek kategorie sedmnáctiletých i devatenáctiletých a účastní se i v těchto kategoriích celostátních soutěží. Na několik otázek jsme se zeptali samotné republikové jedničky, Zuzany Jeřichové. 

 

Jsi úřadující republikovou jedničkou, jaký je to pocit?

Když jsem se to dozvěděla, tak to byl opravdu skvělý pocit. Ovšem je to pouze na body, ne na výkonnost. Já osobně si myslím, že nás je více hráček vyrovnaných a že vůbec na žebříčku nezáleží, ale na tom jakou mám dosavadní formu na určitém turnaji. 

 

Co je potřeba udělat proto, aby se člověk stal republikovou jedničkou? Kdo nebo co ti k takovému úspěchu nejvíce pomohlo? 

Tak určitě dělat věci na tréninku na 100%, věřit jim a lidem okolo vás a dělat několik věcí navíc – posilování, běhání…A také trenéra poslouchat a snažit se ty věci plnit. A lidé, kteří mi pomáhají? Tak to je určitě můj trenér Lukáš Kroc, ale také Martina Fartágová nebo Štěpán Kroc, kteří mi dali podstatné základy, a kteří mi pomáhají i teď. Také nesmím zapomenout na svou rodinu, která mi také hodně pomáhá – hlavně finančně. 

 

Badminton hraješ pět let, kdo nebo co tě k němu přivedlo? 

K badmintonu jsem se dostala přes své spolužáky, kteří už nějaký ten čas hráli. Když jsem slyšela, jak je to skvělý sport, jak se baví a nějaké ty zážitky z  turnajů, tak jsem neodolala. Teď jsem za to moc ráda. Ten sport zbožňuji. 

 

Co považuješ za svůj doposud největší úspěch? 

Každé lepší umístění je pro mě úspěch, ale nejcennější je pro mě zatím 3. místo z mistrovství republiky kategorie U15 pro rok 2007. Cenných umístění mám také hodně, především z mezinárodních turnajů. A byla bych ráda, kdyby mi další přibyly. 

 

Jaký je tvůj badmintonový cíl, čeho by si ve své kariéře ještě chtěla dosáhnout? 

Tak v letošní sezóně bych určitě ráda chtěla vyhrát MČR U15, ale je tu mnoho dobrých hráček, které budou vzdorovat. Také bych se chtěla prosadit na mezinárodních turnajích – ať už ve dvouhře, tak i v párových disciplínách. A co bude v dalších sezónách, to zatím nevím. Na to je dost času a stát se může cokoliv, ale určitě to bude podobné letošní sezóně.

  

Jaké jsou tvé další záliby, pokud ti na ně tedy vůbec zbývá nějaký čas? 

Na další záliby se určitě čas najde, ale většinou je to večer, takže svůj volný čas trávím většinou na počítači, kde většinou hledám nějaké zajímavosti o badmintonu nebo jsem na ICQ. Také čtu knížky, které mají něco s badmintonem společného, ale i na nějaké jiné se čas najde. Také ráda plavu a jezdím na kole, ale to poslední dobou zanedbávám. 

 

Děkuji Ti za rozhovor a přeji hodně úspěchů v dalších bojích o pěkné výsledky. 

Pro www.superstars-most.net připravila firma  © 2005 Insion jako sponzor klubu.

Badmintonové kurty | Aktuality | Mostecká amatérská liga | Firemní badmintonová liga | Super Stars Camp 2018 | Super Stars Podbořany | Žebříčky | Badmintonová Olympiáda | Video | Trenérský tým | Badmintonové vybavení | Kontakty | Mapa stránek

Formule shop, Ferrari, McLaren, F1, poedmity, obchod Ložní povlečení masážní křesla, masáž, relax, levnéBrusivo, Elastická brusiva, Brusné houby, Flexopol Hodinky pánské dámské Dárky pro muže