> Aktuality > Články > 2007-2008

Jeřichová a Mladá vyhrály Grand Prix Ústeckého kraje

Most  – Badmintonový klub Super Stars Most uspořádal kvalifikační turnaj Grand Prix C kategorie staršího žactva. Nejlepší badmintonisté severních Čech bojovali v tělocvičně Základní školy, Most, Vítězslava Nezvala o postupová místa na republikovou soutěž. Na domácí půdě však hráči Super Stars Most vybojovali šest medailových pozic, ale pouze jediné vítězství. Zasloužily se o něj Jana Mladá se Zuzanou Jeřichovou ve čtyřhře dívek. Ve čtvrtfinále porazily dvojici Kateřina Dvořáková, Aneta Tiptová (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:4, 21:4 a v semifinále pár Michaela Novotná a Zuzana Hlavatá (TJ Slovan Vesec) 21:4, 21:10. Finálovými soupeřkami jim byli Veronika Koldová (Super Stars Most) a Kateřina Srpová (BK TJ Baník Most), které překvapivě vyřadily turnajové jedničky Veroniku Doušovou (BK TJ Baník Most) s Annou Fričovou (TJ  Proboštov) po setech 21:13, 21:17. Stejným poměrem potom zvítězily Mladá a Jeřichová ve finále. Vítězství ve smíšené čtyřhře badmintonistům Super Stars Most uniklo až ve finále. Nejprve Tomáš Hába s Janou Mladou porazili v semifinále klubové spoluhráče Stanislava Bílka se Zuzanou Jeřichovou a poté ve finále podlehly turnajovým jedničkám Davidu Piklovi (OS BK Goram Teplice) a Veronice Doušové (BK TJ Baník Most) 18:21, 15:21. Stanislav Bílek a Zuzana Jeřichová ve čtvrtfinále hladce porazili Jana Machače s Kateřinou Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:5, 21:14. Druhé místo Super Stars Most vybojovali i ve čtyřhře chlapců. Stanislav Bílek a Tomáš Hába ve finále podlehli Davidu Piklovi s Vlastimilem Valterem (OS BK Goram Teplice) 19:21 a 18:21. Čtyři chlapci ze Super Stars Most se probojovali do čtvrtfinále dvouhry, Stanislav Bílek, Bedřich Valenta, Tomáš Hába a po senzačním vítězství nad Martinem Králem (BK TJ Baník Most) po setech 19:21, 22:20, 21:8 i Michael Jareš. Ten se potom statečně popral o postup do semifinále s nakonec druhým Janem Dupákem (OS BK Goram Teplice). Jareš prohrál po pěkném výkonu, ve třech setech 18:21, 23:21, 21:16. Tvrdě bojoval i Bedřich Valenta, ale po třísetovém utkání podlehl 21:19, 16:21 a 18:21 Janu Machačovi (BK TJ Baník Most). Nechybělo tedy mnoho a v semifinále byli čtyři chlapci ze Super Stars Most. Bohužel se nakonec nedostal do finále ani Stanislav Bílek a ani Tomáš Hába, oba totiž po slabších výkonech přepustili postupová místa pro Grand Prix A svým soupeřům. Nejlépe se dařilo Janě Mladé, po druhém místě ve smíšené čtyřhře a vítězství ve čtyřhře dívek vybojovala druhé místo ve dvouhře. Mladá na své cestě do finále porazila Lindu Petráškovou (BK TJ Baník Most) 21:11, 21:3, Kateřinu Dvořákovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:6, 21:9, a Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) 21:11, 19:21 a 21:15. Ve finále sehrála třísetové utkání s turnajovou jedničkou Veronikou Doušovou (BK TJ Baník Most) 18:21, 21:18 a 12:21. Postup pro Grand Prix A České Republiky měla již dopředu zajištěn Zuzana Jeřichová druhým místem na celostátním žebříčku dvouhry dívek. Jana Mladá postup vybojovala druhým místem ve dvouhře dívek. Tomáš Hába získal postup pro GPA druhým místem ve smíšené čtyřhře s Janou Mladou a Stanislav Bílek již před severočeským GPC měl postup zajištěn díky svému umístění na celostátním žebříčku této smíšené čtyřhry.