> Aktuality > Články > 2007-2008

VII.ročník turnaje o pohár VZP vyhrály Påctvrďæcy

Most – Na sklonku roku 2007, 30.prosince, uspořádal badmintonový klub Super Stars Most další, v pořadí již VII.ročník Vánočního turnaje o putovní pohár Všeobecné zdravotní pojišťovny. O prestižní trofej bojovalo v tomto ročníku deset tříčlenných družstev. V základní skupině se družstva utkala systém každý s každým. Po základní části bylo nejúspěšnějším družstvem družstvo Ďáblíci (Martina Fartágová, David Mareška, Tomáš Hába), spolu s nimi do play-off postoupilo z druhého místa družstvo Påctvrďæcy (Štěpán Kroc, Pavlína Pokorná, Radka Kokošková). Třetí místo vybojovali lonští obhájci titulu Dragonfly (Jiří Čapek, Nikola Fridrichová, Michaela Kokošková) a čtvrté postupové místo vybojoval v zamotané základní skupině tým Vrtulky s.r.o. (Miroslav Němeček, Jana Mladá, Barbora Turfandovová). Ostatní družstva se potom utkala o konečné pořadí na dvě vítězná utkání stejně jako družstva v play-off. Semifinálové utkání proti sobě sehrála družstva Påctvrďæcy, Dragonfly a Ďáblíci, Vrtulky s.r.o. První semifinálový duel mezi Dragonfly a Påctvrďæky měl překvapivě hladký charakter. Påctvrďæcy zvítězili 2:0 (30:26, 30:24) na zápasy a postoupili do finále. Naopak druhé semifinále bylo oproti očekávání vyrovnané. Vrtulky s.r.o., které ze základní skupiny postoupili jako čtvrté a to ještě díky zaváhání týmu Howňousci (Zuzana Jeřichová, Stanislav Bílek, Michaela Loukotová), kteří v 8.kole podlehli Forzíkům (Bedřich Valenta, Veronika Koldová, Kateřina Salačová) 27:30. Vrtulky s.r.o. v prvním semifinálovém utkání porazili Ďáblíky 30:29, ve druhém potom Ďáblíci srovnali na 1:1 (30:26). Ve třetím rozhodujícím utkání zvítězili Vrtulky s.r.o. 30:19 a postoupili do závěrečného boje o putovní pohár. O třetí příčku bojovali Ďáblíci s Dragonfly. Ďáblíci obhájce titulu ze VI.ročníku porazili 2:0 (30:23, 30:25). Stejný průběh mělo i finále, ve kterém si vítězství zajistilo družstvo Påctvrďæcy, které porazilo 2:0 (30:27, 30:27) Vrtulky s.r.o. a stalo se tak držitelem poháru VZP. Nejmladším účastníkem turnaje byl desetiletý Roman Dokládal a nejstarším hráčem dvaasedmdesátiletý Miroslav Kašpar, který je i v tomto věku schopen výrazně potrápit mladé aktivní hráče. Nejmladší i nejstarší účastník turnaje startovali spolu ve družstvu Šroťáci společně s Klárou Dokládalovou. V týmu Sněhová Bouře nastoupil opět i fotograf Luboš Dvořák, který během turnaje pořídil mnoho skvělých záběrů. Turnaj navštívili i bývalí hráči, Jana Makovcová, Radka Vávrová či Hana Cihlářová. Na turnaj zavítal také Petr Martinec z BK Deltacar Benátky n.J., současného lídra první celostátní ligy v soutěži smíšených družstev. Během sedmileté historie turnaje se o pohár VZP utkalo již čtyřiapadesát družstev. Pravidelným účastníkem je družstvo Ďáblíci, které nechybělo při žádném ročníku. Druhým týmem s největším počtem startů je družstvo Tekutý Kapřík s pěti starty, čtyřikrát startovala družstva Sněhová Bouře a Angels & Devil. Každý účastník si již tradičně odnesl věcné ceny od Všeobecné zdravotní pojišťovny a sladkou odměnu.

výsledky:

1.místo             Påctvrďæcy (Štěpán Kroc, Pavlína Pokorná, Radka Kokošková)

2.místo             Vrtulky s.r.o. (Miroslav Němeček, Jana Mladá, Barbora Turfandovová)

3.místo             Ďáblíci (Martina Fartágová, David Mareška, Tomáš Hába)

4.místo             Dragonfly (Jiří Čapek, Nikola Fridrichová, Michaela Kokošková)

5.místo             Howňousci (Zuzana Jeřichová, Stanislav Bílek, Michaela Loukotová)

6.místo             Forzíci (Bedřich Valenta, Veronika Koldová, Kateřina Salačová)

7.místo             Trichomy (Valerie Ondrášková, Lukáš Kasl, Pavel Svoboda)

8.místo             Sněhová Bouře (Miroslav Kroc, Luboš Dvořák, Lucie Jelínková)

9.místo             Šikulové (Michael Jareš, Jaroslav Beneš, Veronika Prokopová)

10.místo           Šroťáci (Miroslav Kašpar, Roman Dokládal, Klára Dokládalová)