> Aktuality > Články > 2007-2008

Zuzana Jeřichová vybojovala hattrick mezi sedmnáctiletými

Most  - Zuzana Jeřichová se při Grand Prix Ústeckého kraje badmintonistů do sedmnácti let stala trojnásobnou vítězkou. Ve dvouhře dívek nejprve bez větších problémů porazila Lindu Petráškovou (BK TJ Baník Most) 21:7, 21:8, poté ve čtvrtfinále přehrála Barboru Vidnerovou (OS BK Goram Teplice) 21:7 a 21:3. V semifinále se utkala se svoji asi nejtěžší soupeřkou při tomto turnaji, Karolínou Vránkovou (Super Stars Most), kterou zdolala 21:17 a 21:14. Paradoxně nejsnadnějším utkáním bylo pro Jeřichovou finále, ve kterém přehrála Kateřinu Srpovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:1 a 21:4. Karolína Vránková se třetím místem stejně jako Zuzana Jeřichová kvalifikovala pro severočeské Grand Prix C. Mezi chlapci obsadil Tomáš Hába druhou příčku a potvrdil tak roli turnajové dvojky. Společně se Stanislavem Bílkem nenašel Tomáš Hába přemožitele ve čtyřhře chlapců. Ve finále turnaje porazili turnajové jedničky Vlastimila Valtera (OS BK Goram Teplice) a Tomáše Appela (TJ proboštov) po setech 19:21, 21:10 a 21:14. Premiérovou medailovou pozici si na své konto připsal Lukáš Kasl, když společně s Michaelem Jarešem obsadili třetí příčku ve čtyřhře. Finále čtyřhry dívek bylo pouze záležitostí Super Stars Most. Utkaly se v něm Zuzana Jeřichová, Jana Mladá a Veronika Koldová, Karolína Vránková. Prvně jmenovaná dvojice nakonec zvítězila ve třech setech 21:17, 18:21 a 21:17. Smíšená čtyřhra měla také finále v režii Super Stars Most. Zvítězila dvojice Stanislav Bílek, Zuzana Jeřichová, druhá příčka patřila Tomáši Hábovi s Janou Mladou. Dobrým výkonem se blýskla dvojice Daniel Zischka (Super Stars Podbořany) a Veronika Koldová (Super Stars Most), kteří jako nenasazený pár na své cestě do semifinále vyřadili dva páry nasazené. Po vítězství v prvním kole nad Tomášem Veselým s Kateřinou Dvořákovou (TJ Chemička Ústí n.L.) 21:14, 21:15, vyřadili nasazenou dvojici Ondřej Kužela, Anna Kuželová (TJ Chemička Ústí n.L.) po setech 18:21, 21:16 a 21:10. Ve čtvrtfinále potom porazili Tomáše Appela s Annou Fričovou (TJ Proboštov) 21:14, 21:18 a zastavili je až kluboví spoluhráči Tomáš Hába s Janou Mladou. Super Stars Most na tomto turnaji vybojovali čtyři vítězství z pěti možných.