> Aktuality > Články > 2007-2008

Super Stars Most zvítězili při 6.Mezinárodním turnaji v Plzni

Plzeň  - Badmintonisté Super Stars Most zvítězili při 6.Mezinárodním turnaji v Plzni. Vyhráli soutěž družstev žáků a vybojovali mnoho individuálních trofejí. Turnaj byl zahájen v pátek párovými disciplínami. Složení párů bylo vylosováno stejně tak jako složení skupin. Ve čtyřhrách kategorie sedmnáctiletých zvítězila Pavlína Pokorná (Super Stars Most) ve dvojici s Kateřinou Komárkovou (Sokol Meteor Praha Radotín). Zuzana Jeřichová (Super Stars Most) startovala také mezi sedmnáctiletými, přestože by mohla hrát ve své věkové kategorii patnáctiletých, ale i tak si z Plzně odvezla pohár za 3.příčku ve dvojici s Lucií Simonianovou (TJ Astra ZMZ Praha) . Mezi chlapci stejné věkové kategorie obsadili Miroslav Němeček (Super Stars Most) a Ondřej Král (TJ Sokol Židlochovice) druhé místo. Třetí příčku vybojovali David Mareška (Super Stars Most) a Daniel Holec (TJ Astra ZMZ Praha). Mezi patnáctiletými, slovenští reprezentanti hrající v barvách Super Stars Most, obsadili druhou a třetí příčku. Ve čtyřhře chlapců vybojoval bronz Matěj Hliničan (Super Stars Most) společně s Vojtěchem Legátem (TJ Sokol Doubravka Plzeň), stříbrná příčka patřila Martinu Zigovi (Super Stars Most) s Pavlem Pavlíkem (TJ Sokol Doubravka Plzeň). Děvčatům kralovala Laura Bottková (Super Stars Most) a Lucie Kolářová (TJ Přeštice). Ve smíšených čtyřhrách sedmnáctiletých se dařilo Zuzaně Jeřichové s Ondřejem Králem (TJ Sokol Brno Jehnice), když podlehli až ve finále dvojici Martin Bočák (BK MI Trenčín), Kateřina Komárková (Sokol Meteor Praha Radotín) po setech 15:21, 18:21 a 21:14. Bronzové příčky si rozdělili David Mareška (Super Stars Most), Nikola Srbová (Astra ZMZ Praha) a Lukáš Hulín (BK MI Trenčín), Pavlína Pokorná (Super Stars Most). Mezi patnáctiletými byl nejlepší Matěj Hliničan (Super Stars Most) a Michaela Brečkayová (Astra ZMZ Praha). Pohár za 3.příčku si odvezl další reprezentant Super Stars Most, Martin Zigo společně s Aneta Neulingerovou (TJ Sokol Klímkovice). V dalších dvou hracích dnech byla na programu hlavní soutěž, soutěž družstev. Dorostenecké družstvo startující ve složení Pavlína Pokorná, Barbora Turfandovová, Radka Kokošková, Miroslav Němeček a David Mareška v úvodním utkání porazilo družstvo 25.Základní školy Plzeň v poměru 5:0. Ve druhém utkání proti TJ Astře ZMZ Praha chyběli k vítězství hráčům Super Stars Most pouhé tři body ve třetím setu posledního utkání, smíšené čtyřhry. Miroslav Němeček a Radka Kokošková, která pro zranění nenastoupila do pátečních párových disciplín, sehráli vyrovnané utkání proti bronzovým medailistům z MČR,  Danielu Holcovi s Terezou Lajdovou. Super Stars Most podlehli těsně v poměru 2:3. Stejný průběh mělo i utkání proti výběru České Obce Sokolské. Super Stars Most podlehli 2:3. V zamotané tabulce se v posledním utkání rozhodovalo o druhé až čtvrté příčce. Na hráče Super Stars Most nakonec zbylo nepopulární čtvrté místo po prohře 1:3 se slovenským klubem BK MI Trenčín. Bod zajistili výborným výkonem David Mareška a Miroslav Němeček, když porazili čtyřhru v čele se slovenským reprezentantem Bočákem. Pavlína Pokorná sehrála vyrovnané utkání s Ivanou Gajdošíkovou, reprezentantkou Slovenska, která již v loňské roce objížděla soutěže evropského juniorského okruhu devatenáctiletých. Žákovské družstvo ve složení Matěj Hliničan, Martin Zigo, Bedřich Valenta, Zuzana Jeřichová, Laura Bottková a Katarína Jargašová prošlo vítězně základní skupinou. V prvním utkání hladce přehráli SK Balcar Český Krumlov 5:0, ve druhém utkání zdolali výběr České obce sokolské B v čele s Matějem Švábem 4:1 a 25.Základní školu Plzeň A (Kolářová, Krejčová, Pavlík, Košinár) 3:2. Z prvního místa ve skupině nastupovalo družstvo Super Stars Most do čtvrtfinále proti 25.Základní škole Plzeň B a zvítězilo hladce 5:0. Stejně hladký průběh mělo i semifinále, ve kterém porazili Super Stars Most výběr ČOS A v poměru 3:0. Ve finále Matěj Hliničan jasně přehrál Pavla Pavlíka a Zuzana Jeřichová několikanásobnou mistryni ČR, Lucii Kolářovou . Ve čtyřhře chlapců Matěj Hliničan a Martin Zigo vybojovali třetí rozhodující bod. V průběhu čtyřhry chlapců ještě začala čtyřhra dívek, která korigovala konečný výsledek na 3:1, ale na výsledku nemohla již nic změnit. Super Stars se stali držiteli putovního poháru ze 6.Mezinárodního turnaje družstev v Plzni.