> Aktuality > Články > 2017

Valenta a Koldová vybojovali bronz ve dvouhrách při Grand Prix A

Benátky nad Jizerou - Grand Prix A dospělých Benátecký Pohár se postupně přesouvá do komerční báze soutěží. Neregulované startovné u soutěží Českého badmintonového svazu začíná být spíše byznysem pro pořadatele a nejen u mládeže, ale i u dospělých to značně začíná ovlivňovat startovní listiny. Jedná se o další nepromyšlený krok ze strany ČBaS, který místo nárůstu členské základny může mít spíše opačný efekt. Také z tohoto důvodu nebyla vytvořena nominace hráčů Super Stars Most pro tento turnaj a účast byla na bázi dobrovolnosti. Přesto se skupina hráčů Super Stars Most na Benátecký Pohár vypravila. Nejlépe se dařilo singlistům. Bedřich Valenta v prvním kole zvítězil nad kvalifikantem Janem Klimajem (TJ Jiskra Nejdek) 21:12, 21:13 a také ve druhém kole jej čekal kvalifikant, Petr Tomala (TJ Sokol Klimkovice) a ani zde Valenta nezaváhal 21:16, 21:17. Náročný souboj jej čekal až ve čtvrtfinálovém souboji s turnajovou jedničkou Lukášem Holubem (TJ Montas Hradec Králové). Valenta utkání zvládl a ve třetím setu soupeře jasně převálcoval 21:13, 17:21 a 21:8. Bronzová medaile Valentovi nakonec zůstala, když v semifinále podlehl Ondřeji Královi (SKB Český Krumlov) 9:21, 6:21. Bronzová skončila i Veronika Koldová, která ve druhém kole vyřadila Petru Janošovou (SK Hamr Praha) 21:6, 21:14 a ve čtvrtfinále také Janu Adámkovou (BK 93 Hořovice) 21:15, 21:16. Putování turnajem skončilo až v semifinále proti druhé nasazené Sabině Milové (SKB Český Krumlov) 9:21, 12:21. Na čtvrtfinále potom dosáhl ještě pár Bedřich Valenta, Martina Krocová ve smíšené čtyřhře a tím potvrdili výsledek z loňského ročníku. Nejprve zdolali Michala Vašátka se Zuzanou Bláhovou (TJ Sokol Klimkovice) hladce 21:6, 21:13 a následně i nasazený pár juniorských reprezentantů Matěj Hubáček (TJ Sokol Meteor Radotín Praha), Berta Ausbergerová (SK Prosek Praha) po setech 21:19, 22:20. Cesta turnajem pro ně skončila ve čtvrtfinále proti druhému nasazenému páru Petr Jelínek (TJ Sokol BC RSC Brno Tuřany), Dominika Kurzová (TJ Astra ZM Praha) 14:21, 11:21.

Grand Prix A Benátecký Pohár dospělých - Benátky n. J.