> Aktuality > Články > 2015

Čtveřice hráčů postoupila na MČR třináctiletých

Liberec - Badmintonisté Super Stars Most ovládli severočeský přebor třináctiletých, vybojovali tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile. Turnajové jedničky smíšené čtyřhry, Ondřej Psota, Markéta Kohoutová vyhráli turnaj beze ztráty setu. Ve finále zdolali pár Aleš Foukal, Soňa Hořínková (TJ Slovan Vesec) 21:15, 21:13. Jakub Dvořák s Kristinou Kozempelovou přidali třetí příčku. Ondřej Psota porazil ve druhém kole dvouhry chlapců Filipa Gottšteina (TJ Slovan Vesec) 21:6, 21:4, ve čtvrtfinále Stanislava Mrskoše (BK TU v Liberci) 21:10, 21:15 a v semifinále dokonce druhého nasazeného Jana Porta (TJ Proboštov) 21:18, 21:15 a zajistil si postup pro MČR. Ve finále těsně po setech 20:22 a 18:21 podlehl Tomáši Pospíšilovi (OS BK Goram Teplice) a obsadil druhou příčku. Do finále se podle očekávání a také beze ztráty setu probojovala Markéta Kohoutová. Ve finále podlehla o rok starší Soně Hořínkové (TJ Slovan Vesec) 17:21, 10:21. Protože obě finalistky měly zajištěn přímý postup, třetí místo Kristiny Kozempelové neznamenalo jen bronzovou medaili, ale také účast při MČR. Pár Markéta Kohoutová, Kristina Kozempelová potom suverénně zvítězil ve čtyřhře dívek. Ve finále porazily dvojici Soňa Hořínková, Kristýna Haringová (TJ Slovan Vesec) po setech 21:14, 21:15. Velkým překvapením turnaje byla dvojice Jakub Dvořák, Ondřej Psota. Ve druhém kole čtyřhry chlapců porazili pár Aleš Foukal, Filip Gottštein (TJ Slovan Vesec) 21:6, 21:18. Poté teprve začalo pořádné drama. Souboj s turnajovými dvojkami byl vyrovnaný až do samého závěru třetího setu. Dvořák s Psotou nakonec zvítězili po setech 15:21, 22:20 a 21:19. Ve finále, v boji o severočeský titul a postup na MČR na ně čekali turnajové jedničky Jan Rázl, Stanislav Mrskoš (BK TU v Liberci). Oba chlapci plnili pokyny trenérky Martiny Fartágové a po třech vyrovnaných setech 21:18, 24:26 a 21:19 se mohli radovat z vítězství a postupu na MČR. Při Mistrovství České republiky kategorie do třinácti let v Českém Krumlově bude badmintonový klub Super Stars Most reprezentovat čtveřice hráčů, Markéta Kohoutová, Kristina Kozempelová, Ondřej Psota a Jakub Dvořák.