> Aktuality > Články > 2015

Vítězi Grand Prix C třináctiletých Kozempelová, Bechyňská a Psota

Teplice - Kristina Kozempelová se stala v deseti letech hvězdou turnaje Grand Prix C Open třináctiletých. Ve dvouhře dívek porazila Lindu Hájkovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 21:9, Elišku Stejskalovou (BK TU v Liberci) 21:12, 21:11 a v semifinále i turnajovou jedničku Alžbětu Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7, 19:21 a 21:19. Ve finále už potom hladce zdolala Nicolu Königovou (OS BK Goram Teplice) 21:9, 21:14. Společně s Ondřejem Psotou zvítězili ve smíšené čtyřhře, když ve finále přehráli pár Alžběta Dragounová, Lukáš Hahn (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:10, 21:16. Ještě větším překvapením bylo vítězství Kristiny Kozempelové ve čtyřhře společně s Anetou Bechyňskou. Dramatické bylo již první kolo, když dívky ze Super Stars Most zvítězily v nastavené hře obou setů 24:22, 23:21 nad párem Linda Hájková, Tereza Zavadilová (TJ Chemička Ústí n. L.). Semifinále bylo ještě dramatičtější. Kozempelová s Bechyňskou zvítězily ve třech nastavovaných setech 25:23, 22:24 a 23:21 nad turnajovými jedničkami Karolínou Křížovou s Alžbětou Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.). Také finálový duel se odehrával ve třech setech a opět rozhodovaly koncovky. Kristina Kozempelová s Anetou Bechyňskou zvítězily nad Karolínou Fišerovou s Nicolou Königovou (OS BK Goram Teplice) po setech 21:23, 21:19 a 23:21. Aneta Bechyňská si tak připsala první turnajové vítězství. Ze čtyřhry chlapců potom přidali třetí příčku Ondřej Psota s Jakubem Dvořákem. Ve dvouhře chlapců si finálovou účast vybojoval Ondřej Psota. Cestou do finále zdolal Lukáše Hahna (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:11, 21:3, druhého nasazeného Jana Porta (TJ Proboštov) 21:15, 21:5 a třetího nasazeného Marka Orose (TJ Chemička Ústí n. L.) 19:21, 21:16 a 21:19.