> Aktuality > Články > 2015

Vítězství sester Skuhrových a famózní návrat Veroniky Brožkovcové

Liberec - První společné vítězství sester Skuhrových, skvělý výkon Venduly Štroblové ve dvouhře, Tomáše Abrahama s Davidem Hájkem ve čtyřhře a famózní návrat Veroniky Brožkovcové po zranění. Takové bylo Grand Prix C Open kategorie sedmnáctiletých v Liberci z pohledu badmintonového klubu Super Stars Most. Vendula Štroblová ve dvouhře dívek porazila nejprve Patricii Klailovou (TJ Astra ZM Praha) 21:10, 21:18, poté ve třech setech Terezu Kubečkovou (TJ Sokol Dobruška) 17:21, 21:11, 21:12 a v boji o postup do semifinále ji čekala turnajová dvojka Tereza Kozempelová (BK TJ Baník Most). Tu už o kolo dříve potrápila Julie Skuhrová (Super Stars Most) 17:21, 18:21. Štroblová po vítězství v nastavené hře prvního setu 23:21 prohrála set druhý 14:21. Emoce se přelévaly z jedné strany na druhou, ale Štroblová předvedla skvělý závěr a ve třetím setu zvítězila 21:18. V semifinále potom ještě sehrála tři sety s Ilonou Mikezovou (TJ Slovan Vesec) 11:21, 21:16, 21:15. Bronz ze dvouhry si odvezla i Aneta Skuhrová. Sestry Skuhrovy ve čtyřhře dívek při své společné premiéře došly do finále beze ztráty setu. Z druhé strany se do finále probojoval pár Veronika Brožkovcová, Vendula Štroblová. Veronika Brožkovcová se vrátila do turnaje poprvé po roční pauze způsobené vážným zraněním kolene. Návrat to byl opravdu velký, po vítězství v prvním kole nad párem Barbora Nováčková, Jitka Hojná (TJ Slovan Vesec) 21:17, 21:14 je čekal druhý nasazený pár Lenka Kmoníčková, Rozálie Bártová (TJ Polabiny Pardubice). Po skvělém výkonu a setech 21:15, 15:21, 21:16 pár Veronika Brožkovcová, Vendula Štroblová postoupil do semifinále turnaje. Už to byl po roční pauze pro Veroniku Brožkovcovou velký úspěch. Dvojice Super Stars Most se ale nezastavila a v semifinále porazila Adélu Antošovou s Terezou Hřebíkovou (TJ Astra ZM Praha) 21:15, 21:12. Jediné dvě dvojice Super Stars Most, které v turnaji startovaly, se nakonec setkaly ve finále. Vítězkami se nakonec staly sestry Aneta a Julie Skuhrovy, když ve třech setech porazily Veroniku Brožkovcovou s Vendulou Štroblovou 18:21, 21:10, 21:10. Aneta Skuhrová si ve dvojici s Vítem Kalinou (Badminton Rychnov n. Kněžnou) připsali druhé místo ve smíšené čtyřhře. Ve dvouhře chlapců vybojoval Tomáš Abraham semifinálovou účast. Společně s Davidem Hájkem potom vybojovali finále ve čtyřhře chlapců. Za sebou nechali dokonce i turnajové jedničky Tomáše Hynka s Vítem Kalinou (Badminton Rychnov n. Kněžnou) po setech 21:17, 21:18. V pozdě večer hraném finálovém utkání podlehli ve třech setech páru Ondřej Šilhan (TJ Jiskra Nejdek), Filip Marek (BK TU v Liberci) 17:21, 21:15, 14:21 a z Liberce si odvezli druhou příčku.