> Aktuality > Články > 2014-2015

Vlasta Phamová vyhrála prestižní vietnamský turnaj VBE 2015

Praha - Phạm thi Mỹ Hạnh (Vlasta Phamová), vietnamská hráčka reprezentující badmintonový klub Super Stars Most zvítězila v prestižním turnaji VBE 2015. Turnaje vietnamských badmintonistů se zúčastnilo 140 hráčů z České republiky, Rakouska, Velké Británie, Polska, Německa a Francie. Turnaj se koná jedenkrát za pět let a kromě historicky největšího počtu hráčů se turnaj těšil i podpory více jak třicítky sponzorů. Zajímavá byla i divácká kulisa a významní hosté například Marcel Winter, předseda česko-vietnamské společnosti nebo Hoàng Đình Thắng, předseda vietnamské společnosti v České republice. Čtyřhra žen se hrála ve dvou skupinách. Phạm thi Mỹ Hạnh společně s Phùng Bùi Mỹ Linh ve své skupině zdolaly čtyři páry, pouze jedenkrát zaváhaly a z druhého místa postoupily do dalších bojů. V semifinálovém utkání zvítězila Phạm thi Mỹ Hạnh s Phùng Bùi Mỹ Linh nad Đỗ Thị Hà s Lê Tường Vi (Německo) v prvním setu těsně 25:23 a právě tento set měl v celém utkání velký význam. Phạm thi Mỹ Hạnh s Phùng Bùi Mỹ Linh se ve druhém setu nedokázaly dostat do útoku a set prohrály, naštěstí soupeřky v závěru třetího setu udělaly několik nevynucených chyb a postup do finále se vydařil. Ve finále se opět střetly s přemožitelkami ze základní skupiny Nguyễn Thảo (Rakousko) a Ngany Huyền (Francie). Phạm thi Mỹ Hạnh a Phùng Bùi Mỹ Linh nakonec dokázaly svůj boj přetavit ve vítězství i ve finálovém duelu a jako jediné zástupkyně žijící v České republice vybojovaly celkový triumf. Svá ocenění si badmintonisti převzali při slavnostním vyhlášení v restauraci Hoang Thanh v TTTM Sapa.