> Aktuality > Články > 2014-2015

Kohoutová s Kozempelovou ve finále Super Stars Cupu U11

Most - Devátý ročník Super Stars Cupu kategorie devítiletých a jedenáctiletých přilákal do Mostu tradičně velkou spoustu mladých hráčů. V letošním ročníku do Sportovní haly TJ Lokomotiva Most zavítali dokonce hráči z Dánska a Německa. V minulosti vyhráli tento turnaj současní juniorští reprezentanti jako je například Petr Beran, Matěj Hubáček, Michaela Zelinková nebo Berta Ausbergerová. Letošní ročník ale zažil nejkrásnější finále historie. V kategorii dívek do jedenácti let se ze základních skupin do k.o. systému probojovaly domácí Adina Mudrochová, Aneta Bechyňská, Markéta Kohoutová a Kristina Kozempelová. Markéta Kohoutová se přes Adinu Mudrochovou (Super Stars Most) 21:1, 21:1 a Magdalenu Tyrmerovou (TJ Sokol Nový Knín) 21:7, 21:8 probojovala do finále. Kristina Kozempelová porazila Anetu Bechyňskou (Super Stars Most) 21:6, 21:3 a Veroniku Novákovou (TJ Slovan Karlovy Vary) 21:19, 21:9 a probojovala se také do finále. Souboj domácích hráček byl velmi aktivní a rychlý. Byl to souboj, za který by se nemusely stydět ani některé starší hráčky. Vítězkou se nakonec stala o rok starší Markéta Kohoutová, která kromě velkého množství cen získala i originální dort s logem turnaje. Do finálových bojů mezi chlapci kategorie jedenáctiletých prošli z domácích hráčů Filip Šimůnek a Michal Seidl, ani jeden však nezasáhl do medailových bojů. Vítězem se stal Adam Šulc (SK Prosek Praha). Mezi devítiletými zvítězila Anne Mauritsen (Svenborg Badminton Club - Dánsko) před Lucií Paterovou (TJ Sokol Meteor Radotín Praha) a Caroline Mauritsen (Svenborg Badminton Club - Dánsko). Nejlepší domácí hráčkou byla na pátém místě Dominika Hudecová (Super Stars Most). V kategorii devítiletých chlapců zvítězil Tobiáš Lecian (TJ Astra ZM Praha) ve finále před Danielem Ickertem (BK TJ Baník Most) po setech 21:13, 21:18. Třetí příčku obsadil Adam Srnec (Hamr Praha). Turnaj byl plný cen, a to díky snaze ředitelky turnaje Martiny Fartágové, která získala podporu mnoha sponzorů, bez kterých by se turnaj v tomto měřítku nemohl uskutečnit. IX. Super Stars Cup v roce 2015 podpořili Město Most, Česká hračka, Nakladatelství Lidové noviny, Knihcentrum.cz, UPC, MUDr. Zora Jičínská Motejlová, Českomoravský beton a Vlasta Phamová. Poděkování patří také všem rozhodčím a rodičům hráčů, kteří připravili občerstvení pro všechny účastníky.