> Aktuality > Články > 2014-2015

Barbora Psotová druhá při celostátním Grand Prix B

Brno-Jehnice - Zatímco čtveřice badmintonistek Super Stars Most bojovala při celostátním turnaji Grand Prix A kategorie devatenáctiletých, vydala se další trojice na celostátní turnaj Grand Prix B. Premiéra se vydařila na výbornou. Nenasazená Barbora Psotová ve dvouhře dívek nejprve porazila domácí Kateřinu Pelcovou 21:11, 21:12 a hned v následujícím kole ji čekala turnajová jednička, Daniela Jakešová (SKB Český Krumlov). Psotová se ale favorizované soupeřky nezalekla a zvítězila po setech 21:13, 21:11. Barbora Psotová potom překvapení v podobě vyřazení turnajové jedničky přetavila ve finálovou účast, když si ve dvou setech poradila s Terezou Smutnou (TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice) 21:15, 21:16. Psotová podlehla až ve finále Pavlíně Krpatové (TJ Polabiny Pardubice) 14:21, 17:21. Bronz ze smíšené čtyřhry potom přivezla Vendula Štroblová, která nastoupila s Albertem Hadáčkem (TJ Sokol České Budějovice). Finálová účast jim utekla ve třech setech semifinálového duelu proti dvojici Nicola Siviglia, Tereza Markovcová (SKB Český Krumlov) 21:17, 17:21 a 14:21. Medaili přinesla také čtyřhra dívek, když ve čtvrtfinálovém kole Barbora Psotová s Anetou Skuhrovou porazily pár Kateřina Pelcová, Tereza Smutná 21:12, 21:16. Bronzový pár potom podlehl pozdějším vítězkám a turnajovým jedničkám Daniele Jakešové s Terezou Markovcovou (SKB Český Krumlov) 11:21, 12:21. Každá z hráček Super Stars Most si při premiéře v celostátním turnaji kategorie devatenáctiletých přivezla medailové umístění.