> Aktuality > Články > 2014-2015

Hráči kategorie patnáctiletých ovládli turnaj sedmnáctiletých

Teplice - Badmintonisté Super Stars Most patřící do věkové kategorie patnáctiletých suverénně ovládli Grand Prix Ústeckého kraje sedmnáctiletých. Všichni starší hráči mají přímý postup pro severočeské Grand Prix C, a proto se trenéři rozhodli na turnaj vyslat mladší generaci. I ta soupeřům nedala šanci a vybojovala pět prvenství. Ve dvouhře chlapců si pro vítězství došel Tomáš Abraham. Na cestě za vítězstvím zdolal Tomáše Pospíšila (OS BK Goram Teplice) 21:5, 21:6, Jakuba Šrejbera (TJ Chemička Ústí n. L.) a ve finále Ondřeje Valtera (OS BK Goram Teplice) dvakrát 21:15. Třetí příčku a postup pro severočeské Grand Prix C vybojoval David Hájek. Dvouhru dívek potom ovládla Julie Skuhrová. Hned v prvním kole jako nenasazená vyřadila turnajovou dvojku, domácí Lucii Schmiedovou po setech 21:3, 21:14. Poté si poradila s Ladou Pavlovičovou (SK Děčín) 21:14, 21:13 a Anetou Šlemerovou (BK TJ Baník Most) 21:7, 21:9. Ve finále potom přehrála Sáru Gerychovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:12, 21:11. Třetí a zároveň postupové místo vybojovala Adriana Michalová. Ve čtyřhře dívek zvítězily Julie Skuhrová s Anetou Boháčovou. Aneta Boháčová tak vybojovala své premiérové turnajové vítězství. Mezi chlapci byli potom suverénní David Hájek s Tomášem Abrahamem. David Hájek potom ukázal, že se mu v párových disciplínách opravdu daří. Společně s Julií Skuhrovou vybojoval prvenství ve smíšené čtyřhře. Ve finále zdolali turnajové jedničky Ondřeje Valtera s Šárkou Schmiedovou (OS BK Goram Teplice) 21:10, 19:21 a 21:14. Třetí příčka patřila Tomášovi Abrahamovi s Anetou Boháčovou. Turnaj tedy skončil zlatým hattrickem Julie Skuhrové, dvěma vítězstvími Davida Hájka a Tomáše Abrahama a jedno prvenství si odvezla Aneta Boháčová.