> Aktuality > Články > 2013-2014

Bedřich Valenta obhájil Pohár badmintonové akademie

Most - Poslední celostátní turnaj Grand Prix B dospělých pod názvem Pohár badmintonové akademie Lukáše Kroce se stal kořistí Bedřicha Valenty. Turnaj se po třech letech, kdy byl klasifikován jako severočeské Grand Prix C, stal turnajem vyšší hodnoty, tedy Grand Prix B. Vítěz tak místo 150 bodů získal bodů 400. Bedřich Valenta předvedl ve dvouhře mužů ve svém podání dlouho nevídaný výkon. Své soupeře přehrával jak svojí aktivitou a fyzickou kondicí, tak i po stránce taktické a technické. Po úspěšně zakončeném studiu na Sportovním Gymnáziu v Mostě, kde se také věnoval své tréninkové přípravě v rámci badmintonové akademie Lukáše Kroce, jakoby z něj vše spadlo, a jeho bojovný výkon byl zaslouženě odměněn vítězstvím. V prvním kole turnaje zdolal Deana Brabce (TJ Sokol Meteor Praha Radotín) po setech 21:7, 21:10, ve druhém potom Jana Vorlíka (SK Prosek Praha) 21:4, 21:12. Valenta si ve čtvrtfinále poradil i s nasazeným hráčem 3/4 Josefem Richtrem (BK Deltacar Benátky n. J.) ve dvou setech 21:12, 22:20. Překvapivě snadné bylo pro Valentu i semifinále. V něm totiž jasně přehrál nasazenou dvojku Michala Hamáčka (TJ Montas Hradec Králové) 21:9, 21:13. Další hradecký soupeř čekal Bedřicha Valentu ve finále. Jan Hubáček byl zároveň celou sezónu největším Valentovým juniorským soupeřem. Sice měl během sezóny Valenta s Hubáčkem zápornou bilanci, ale po výkonech v předchozích kolech se očekával vyrovnaný souboj. Finále bylo opravdu zajímavou podívanou až do konce. Valenta sice prohrál první set poměrem 15:21, ale ve druhém podobným způsobem rozhodující moment turnaje přenesl do třetího setu 21:13. Drama až do samotného závěru dokázal Bedřich Valenta přetavit v nastavené hře 22:20 ve vítězství. Společně s Veronikou Koldovou poté zvítězili na domácí půdě i ve smíšené čtyřhře, když ve finále porazili pár Jakub Zahrádka, Eliška Maixnerová (TJ Astra ZM Praha) po setech 21:18, 21:14. Bronzovou medaili přidala ve dvouhře žen právě Veronika Koldová, která jako nasazená jednička ve druhém kole přehrála Ivanu Zychovou (TJ Astra ZM Praha) 21:14, 21:18. V semifinále však po nevydařeném výkonu podlehla ve třech setech aktivně hrající Michaele Zelinkové (SK Prosek Praha) 19:21, 21:16 a 21:5. Ve čtyřhře žen si pro medaili došly Martina Fartágová a Valerie Ondrášková. V hlavní disciplíně vypsané pro tento turnaj, tedy ve dvouhře obhájil prvenství z loňského a předloňského ročníku Bedřich Valenta. Mezi ženami zvítězila Dominika Kurzová (TJ Astra ZM Praha), která tak vystřídala loňskou vítězku Veroniku Koldovou. Věřme, že se turnaj do Sportovní haly TJ Lokomotiva Most, opět jako Grand Prix B vrátí i v příští sezóně, záležet bude jen na rozhodnutí sportovně technické komise Českého badmintonového svazu.