> Aktuality > Články > 2013-2014

Úspěšný návrat z mezinárodního turnaje v Dánsku

Vejen (Dánsko) - Osmnáctičlenná výprava badmintonového klubu Super Stars Most, doplněná hráčkami z Pardubic, přivezla z mezinárodního turnaje v dánském Vejenu devatenáct umístění na stupních vítězů. Po loňském úspěchu hráči a hráčky mosteckého klubu startovali v silnějších výkonnostních skupinách. Pro Super Stars Most vybojovala dvě zlaté příčky Julie Skuhrová v kategorii do třinácti let. Ve dvouhře dívek postupně porazila všech pět svých soupeřek a ovládla výkonnostní skupinu A. Třetím místem ji doplnila Anna Natálie Kohoutová. Ve smíšené čtyřhře zvítězila Julie Skuhrová společně s Rasmusem Westhem Nielsenem z dánského klubu Nexø. Další vítězství potom ve čtyřhře dívek kategorie patnáctiletých přidaly Barbora Psotová a Aneta Skuhrová. Po vítězství v základní skupině překonaly i nástrahy skupiny vítězů a z Dánska si odvezly prvenství. Výborného výsledku dosáhla Barbora Psotová také ve dvouhře dívek výkonnostní skupiny A. V základní skupině zdolala Amandu Mærsk Sigaard (Varde - Dánsko) 21:15, 21:10, Sofiji Orlovaite (Kaunas Badminton Club - Litva) 21:6, 21:11 a ve třech setech také Simone Skjødt (Poulsker - Dánsko) 18:21, 21:12 a 21:19. Po třech vítězných zápasech skupiny vítězů, z nichž dva třísetové byly napínavé až do samotného konce, postoupila z první příčky až do finále. Ve finále se Barbora Psotová utkala proti litevské soupeřce Austeje Blandyte. Po šesti náročných zápasech mostecké badmintonistce už nezbylo příliš mnoho sil a tak soupeřce podlehla po setech 15:21, 12:21 a z Dánska si odvezla pěkné druhé místo. Skvělého umístění dosáhl při své mezinárodní premiéře také Tomáš Abraham. Ve výkonnostní skupině B si v základní skupině poradil s oběma soupeři a postoupil do dalších bojů. V další skupině vítězů porazil Marcuse Gadena (Lind KLG - Dánsko) po setech 21:12, 21:17 i Rasmuse Lauersena (Hinnerup - Dánsko) 21:7, 21:16. Tomáš Abraham potom ve finále bojoval ve třech setech proti Rasmusi Hansenovi (Gesten - Dánsko), ale po prvním vyhraném setu se mu již nepodařilo další set vybojovat a tak si z dánského Vejenu odvezl skvělé druhé místo. Třetím místem ve čtyřhře chlapců překvapil také pár Tomáš Abraham, David Hájek. V nejmladší kategorii jedenáctiletých vybojovali hráči Super Stars Most hned čtyři druhá místa. V premiérovém zahraničním startu si počínali jako zkušení hráči. Ve smíšené čtyřhře nejsilnější výkonnostní skupiny si druhé místo vybojoval pár Ondřej Psota a Markéta Kohoutová. Ve dvouhře dívek výkonnostní skupiny A zvítězila Markéta Kohoutová v pětičlenné základní skupině a postoupila do skupiny vítězů. Tam zdolala Emmu Persson (Bramming - Dánsko) po setech 21:9, 21:8 a Lauru Laursen (Hinnerup - Dánsko) dvakrát 21:18. Podlehla pouze v jediném utkání proti Laře Luchte (Harreslev - Kobbermølle UF - Dánsko) 11:21, 9:21 a do Čech si přivezla druhou příčku. Stejně tak jako její mladší spoluhráčka Kristina Kozempelová, která startovala ve výkonnostní skupině C. Poté, co zdolala šest svých soupeřek, obsadila nakonec druhou příčku za Litevkou Perlou Murenaite a před norskou reprezentantkou Lisou Olsen Berg. Společně obě dívky ještě přidaly stříbrnou příčku za čtyřhry. Osm medailových pozic vybojovaly také pardubické posily Lenka Kmoníčková a Pavlína a Lucie Krpatovy. Úspěšné turnajové vystoupení završili hráči zajímavým programem. Po ukončení posledního hracího dne si všichni mohli zcela zdarma prohlédnout dánský Legoland ve městě Billund. Na zpáteční cestě přes ostrovy Fyn, Sjælland, Falster a Lolland se celá výprava zastavila na křídových útesech Stevns Klint. Po prohlídce tohoto místa se vydali zpět trajektem na pevninu. Turnaj byl pro mnohé novou zkušeností se spoustou nevšedních zážitků.