> Aktuality > Články > 2013-2014

Dvakrát zlatý Jakub Cach při severočském GPC třináctiletých

Liberec - Při druhém turnaji Grand Prix severočeské oblasti kategorie třináctiletých obhájili hráči Super Stars Most své výsledky z prvního turnaje. Navíc mladí badmintonisté ze Super Stars Most tvořili více jak jednu čtvrtinu všech kvalifikovaných hráčů, dívky potom téměř polovinu startovní listiny dvouhry. Jakub Cach zvítězil společně s Pavlínou Seifertovou (BK TJ Baník Most) ve smíšené čtyřhře beze ztráty setu. Bronzovou příčku si rozdělili Michal Vaňata, Julie Skuhrová (Super Stars Podbořany) a Anna Natálie Kohoutová (Super Stars Most), Tomáš Valta (TJ Slovan Vesec). Po dobrém začátku ve smíšené čtyřhře přidali hráči Super Stars Most medailová umístění i ve dvouhrách. David Cach zdolal Petra Bolinu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:6, 21:8 a v dalším kole ve třech setech i Tomáše Demutha (BK TJ Baník Most) 21:19, 14:21, 21:18. V semifinále, tedy v boji o postup na celostátní Grand Prix A porazil Vojtěcha Hrabáka (OS BK Goram Teplice) po setech 21:17 a 21:18. Ve finále sice nestačil na turnajovou jedničku, domácího Filipa Marka, ale již podruhé si vybojoval postup mezi nejlepší badmintonisty této kategorie. Druhou příčku a postup na Grand Prix A ve dvouhře dívek vybojovala Karolína Slavíková. Nejprve vyřadila teplickou Rozálii Nerudovou 21:16, 21:9 a poté vyřadila nasazenou Terezu Charyparovou (BK TU v Liberci) po setech 20:22, 21:15 a 21:11. Po tuhém boji porazila v rozhodujícím utkání druhou nasazenou Evu Dominiku Fantovou (BK TJ Baník Most) 21:19, 10:21 a 22:20 a mohla se radovat z postupu na celostátní turnaj. Ve čtyřhře chlapců byla suverénní dvojice Jakub Cach (Super Stars Most), Filip Marek (BK TU v Liberci), která v cestě za vítězstvím neztratila ani set. Bronzovou příčkou překvapila také dvojice David Cach a Michal Vaňata. Ve čtyřhře dívek braly druhou příčku Anna Natálie Kohoutová s Karolínou Slavíkovou a třetí místo vybojovaly Julie Skuhrová s Markétou Kohoutovou.