> Aktuality > Články > 2013-2014

Barbora Dvořáková vybojovala dvě stříbrné a jednu bronzovou příčku

Most - Nejúspěšnější hráčkou turnaje Grand Prix Ústeckého kraje třináctiletých se na domácí půdě, ve Sportovní hale TJ Lokomotiva Most, stala Barbora Dvořáková. Z turnaje si odnesla dvě stříbrné a jednu bronzovou příčku. Druhým nejúspěšnějším se potom stal v kategorii chlapců Ondřej Psota, který vybojoval jednu stříbrnou a dvě bronzové říčky. Barbora Dvořáková do turnaje nastupovala jako nenasazená hráčka a přesto se jí podařilo ve dvouhře dívek postoupit až do semifinále. V prvním kole porazila Barboru Fojtíkovou (OS BK Goram Teplice) 21:12, 15:21, 21:8 a ve čtvrtfinále klubovou spoluhráčku Natálii Svetkovou po setech 21:18, 21:12. Dvořáková sice v semifinále nestačila na první nasazenou Alžbětu Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.), ale i třetí místo jí stačilo k premiérovému postupu na Grand Prix C severočeské oblasti. Třetím místem ve dvouhře dívek překvapila i nejmladší účastnice Kristina Kozempelová (Super Stars Most). Postup nakonec vybojovaly i Natálie Svetková a Tereza Pálková. Právě dvojice Barbora Dvořáková, Kristina Kozempelová vybojovala překvapivě druhé místo ve čtyřhře dívek. Vítězství tomuto páru uteklo opravdu jen těsně, v každém setu chyběly pouhé dva body. Barbora Dvořáková a Kristina Kozempelová podlehly Rozálii Nerudové a Karolíně Fišerové (OS BK Goram Teplice) po setech 20:22 a 19:21. Natálie Svetková a Tereza Pálková (Super Satrs Most) si z turnaje odnesly třetí příčku. Třetí medailové umístění vybojovala Barbora Dvořáková ve smíšené čtyřhře společně s Adamem Hingarem (TJ Chemička Ústí n. L.). Tři třísetová vítězství je vynesla až do finále turnaje. Třetí místo obsadil pár Ondřej Psota, Tereza Pálková (Super Stars Most). Ondřej Psota se Simonem Angelo Vanegasem (Super Stars Most) vybojovali ve čtyřhře chlapců stříbrnou příčku, když zvítězili ve dvou třísetových utkání. Ondřej Psota přidal i postup a třetí místo ze dvouhry, když nejprve porazil Samuela Šišku (TJ Proboštov) 21:13, 21:8 a poté Jakuba Johanovského (TJ Chemička Ústí n. L.) dvakrát 21:4. Ondřej Psota sice v semifinále podlehl pozdějšímu vítězi Vojtěchu Hrabákovi (OS BK Goram Teplice), ale třetí místo mu zaručilo postup do severočeského Grand Prix C, kde již čekala velká spousta spoluhráčů ze Super Stars Most s přímým postupem.