Super Stars Most | badmintonový klub |
Načítání ...
> Aktuality > Články > 2005-2006

Junior Olve Tournament 2006

Edegem -  Badmintonisté Super Stars Most startovali v kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji Junior Olve Tournament 2006 v Belgii.

Den první - Zástupci mosteckého klubu, který byl na turnaji jediným zástupcem České Republiky, odjeli ve středu odpoledne vlakem do Prahy. Zde si patnáctičlenná výprava vedená trenérem Lukášem Krocem udělala přestávku. Z autobusového nádraží potom reprezentace odjela v 19.30 autobusem se společností Bohemian Lines přes Plzeň, Rozvadov, Luxemburg do BruseluAntverpy

Den druhý - Brzy ráno byli členové týmu na místě. Asi 100m od vlakového nádraží Gare du Midi si je vyzvedl minibus, který je dopravil do Edegemu. Po ubytování a lehké snídani v Olve College se Super Stars Most vydali do městečka Mortsel. Tento den byl určen k regeneraci po dlouhé cestě a proto se reprezentanti vydali tramvají z městečka Mortsel k prohlídce historického centra Antverp. Během své prohlídky navštívili třídu Meir s obchody, historickou budovu nádraží s přilehlou zoologickou zahradou či vstup do zajímavého aqvaria. Druhá část prohlídky města směřovala do historické části, na náměstí Groote Markt, s velkolepou katedrálou a na nábřeží řeky Schelde. V říčním přístavu zde kotvily válečné lodě plující pod vlajkou NATO. Prohlídka města byla zakončena návštěvou malého zámečku na břehu řeky.

Den třetí - Třetí den pobytu navštívili reprezentanti Super Stars Most město Mortsel a v odpoledních hodinách absolvovali první dvouhodinový trénink v hale Den Willecom. Druhý přípravný trénink následoval v tentýž den, v podvečerních hodinách. Zástupci kategorie do jedenácti let v něm sehráli přátelská utkání proti hráčům z kyperského národního výběru.

Den čtvrtý a pátý - V sobotu ráno byl turnaj slavnostně zahájen. Více jak dvěstěpadesát badmintonistů ze dvanácti států, České Republiky, Belgie, Nizozemska, Luxemburska, Walesu, Anglie, Skotska, Německa, Izraele, Kypru, Španělska a Švýcarska, rozehrálo první ze šestisetčtyřiačtyřiceti  utkání. Jako první hráč České Republiky nastoupil ke svému utkání David Mareška, který po třiadvaceti minutách porazil kyperského reprezentanta Phivose Therapondose 15:0, 15:6. V druhém utkání sice nestačil na Alberta Vijande (Španělsko), ale i tak vzhledem k prvnímu vyhranému zápasu postoupil ze své skupiny do k.o.systému. Velmi dobře si vedla ve stejné věkové kategorii, do patnácti let, i Barbora Turfandovová, která porazila domácí Saru De Vries (PBA Belgium) 11:7, 11:3. Turfandovová však v druhém utkaní stejně tak jako Mareška  neporazila španělskou reprezentantku Laiau Foguet, ale i navzdory této porážce postoupila ze své skupiny do dalších bojů. Bedřich Valenta potom v kategorii do jedenácti let porazil Georga Nicolaou (Kypr) po setech 15:10, 15:12. V dalším utkání však podlehl Marku Caljouw (Nizozemsko), ale také postoupil do dalších bojů. Postup ze skupiny zaznamenala i Martina Fartágová v kategorii do devatenácti let. V k.o.systému však po setech 4:11 a 1:11 podlehla Caroline Harvey (Wales) a obsadila celkové 5.-6.místo. Barbora Turfandovová v dalších bojích podlehla Kaje Bahro (Německo) a obsadila 17.-32.místo. Ani David Mareška nedokázal přejít přes Anuraga Barmechu (VBL Belgium) a obsadil 33.-64. příčku. Bedřicha Valentu v kategorii nejmladších badmintonistů do jedenácti let zastavil až Daniel Cheslov z Izraele. Valenta si tak z Belgie odvezl 5.-6.příčku. Čtyřhry přinesly pro Super Stars Most medailová umístění. V nejstarší kategorii do devatenácti let obsadily Martina Fartágová a Renata Žatecká třetí příčku. Stejně tak si vedli i v nejmladší kategorii do jedenácti let Bedřich Valenta s Jiřím Vodrážkou. Nejprve porazili po třísetové bitvě George Antoniou a Stijna De Langhe (Kypr,Belgie) 15:17, 15:6 a 17:14. Poté těsně podlehli sourozencům  Nicolaou, Georgemu a Iliasovi, 8:15 a 13:15. Stejně tak, tedy 13:15 ve druhém setu, podlehli i pozdějším vítězům Mehtu Milaapovi s Glennem Temerrmanem (PBA a VBL Belgium) a obsadili třetí místo. Zuzana Jeřichová a Jana Mladá porazily v prvním kole čtyřhry dívek kategorie do třinácti let nizozemskobelgickou dvojici Esmee Palling a Britt Van Volsem 15:7, 15:5. Ve čtvrtfinále přehrály hráčky švýcarského národního týmu Jenny Kobelt a Fabienne Morf 15:4, 15:8.

Den šestý - V pondělním semifinále překvapivě také zavlála česká vlajka vítězně. Zuzana JeřichoMartina Fartágová, Matthew Phillipsvá a Jana Mladá se postaraly o historický úspěch pro klub Super Stars Most . Po úspěšné sezóně v českých soutěžích ohromily svým výkonem i Evropu. Jeřichová s Mladou v semifinále porazily Mariu Avraamidou a Christianu Charalambous (Kypr) po setech 15:6 a 15:9 a staly se při 28.ročníku Junior Olve Tournament prvními českými finalistkami. Děvčata ze Super Stars Most neudělala ostudu ani ve finále turnaje, když podlehly 6:15, 8:15 dvojici Lissette De Köning (BC DKC The Netherlands) a Alina Pugach (Junior Team Izrael). Zuzana Jeřichová se Stanislavem Bílkem ještě přidali vítězství ve druhém kole smíšené čtyřhry nad Julienem Ourny a Jenny Kobelt (Team Switzerland) 12:15, 15:8 a 15:8. Zastavila je až dvojice Robin Permentiers, Sofie Descheemaecker (VBL Belgium) dvakrát 7:15. Velmi pěkné utkání sehrála i Martina Fartágová s Matthew Phillipsem (Wales) ve čtvrtfinále smíšené čtyřhry, když jen těsně podlehli sehranému a favorizovanému páru Ilya Konyak, Olga Shitikov (Izrael) 13:15, 15:8 a 13:15. Martina Fartágová nastoupí s Matthew Phillipsem i v příštím ročníku a jistě budou patřit ke kandidátům na medailové příčky. Po kvalitních výkonech obdrželi Super Stars Most gratulace od národních trenérů ostatních celků a pozvánku na mezinárodní turnaj na Kypru. Na celý turnaj, který probíhal ve dvanáctikurtové hale Den Willecom dohlíželi profesionální rozhodčí International Badminton Federation (IBF). 

Den sedmý - Ještě před odjezdem absolvovali mostečtí badmintonisté prohlídku hlavního města Bruselu. Navštívili známou sošku Pis Manneken a historický střed města s náměstím Groote Markt. Poté si vyzkoušeli jízdu bruselským metrem a navštívili další ze symbolů Bruselu, Atomium. Po prohlídce interiéru a rozhledu ze 102m vysoké stavby do okolní krajiny se badmintonisté Super Stars Most vydali zpět do České Republiky. Pro všechny hráče byl tento týdenní pobyt v Belgii velmi přínosný.

Pro www.superstars-most.net připravila firma  © 2005 Insion jako sponzor klubu.

Badmintonové kurty | Aktuality | Mostecká amatérská liga | Firemní badmintonová liga | Super Stars Camp 2018 | Super Stars Podbořany | Žebříčky | Badmintonová Olympiáda | Video | Trenérský tým | Badmintonové vybavení | Kontakty | Mapa stránek

Formule shop, Ferrari, McLaren, F1, poedmity, obchod Ložní povlečení masážní křesla, masáž, relax, levnéBrusivo, Elastická brusiva, Brusné houby, Flexopol Hodinky pánské dámské Dárky pro muže