> Aktuality > Články > 2012-2013 > Super Stars 7. při U15 Pressbaum International

Super Stars 7. při U15 Pressbaum International

Pressbaum (Rakousko) - Badmintonový klub Super Stars Most startoval v turnaji družstev žáků U15 Pressbaum International. Dvojici hráček Super Stars Most Veroniku Dobiášovou a Lucii Paurovou v týmu doplnili na pozvání Ondřej Král a Jaroslav Máchal. Badmintonovému klubu Super Stars Most totiž výrazně chybí výkonnostní chlapci v tomto věku, kteří by doplnili velmi silnou skupinu dívek. Mostečtí badmintonisté neporušili tradici a opět při rozlosování turnaje jim do skupiny byly nalosovány dva reprezentační výběry, Maďarsko A, Moldávie a loňský vítěz soutěže CSS Timisoara (Rumunsko). Nejtěžší skupina však tým, který vzhledem ke svému věku může v turnaji startovat ještě i příští rok ve stejném složení, nezastrašila. V prvním utkání zdolali národní tým Moldávie v poměru 3:2. Druhé utkání proti A-týmu Maďarska bylo vyrovnané až do samotného konce. Veronika Dobiášová totiž zdolala Noru Hircze po setech 21:17, 21:13 a společně s Lucií Paurovou potom ve čtyřhře i Tattinu Papp s Hellou Szucs 21:14, 21:8. Chlapci svá utkání prohráli, i když ve čtyřhře byli velmi blízko vítězství 21:17, 11:21 a 15:21. O vítězi se tedy rozhodovalo až ve smíšené čtyřhře. Lucie Paurová nastoupila s Jaroslavem Máchalem proti dvojici Tittina Papp, Georg Pytel. V prvním setu jim těsně uniklo vítězství v nastavené hře a ve druhém již na své soupeře nestačili 21:23, 16:21. Super Stars Most tak po výborném výkonu podlehl A-týmu Maďarska těsně 2:3. V posledním utkání základní skupiny na Super Stars Most čekal loňský vítěz CSS Timisoara (Rumunsko). V tomto duelu vítězili chlapci a za vyrovnaného stavu 2:2 opět rozhodovala smíšená čtyřhra. Lucie Paurová s Jaroslavem Máchalem podlehli v prvním setu poměrem 14:21, ve druhém vyrovnaném setu rozhodla až nastavená hra 22:24 ve prospěch rumunského týmu. Super Stars Most se tak probojovali do skupiny o 7. - 9. místo. V prvním duelu zdolali B-tým Maďarska tradičním skóre 3:2. V závěrečném utkání proti CS Siderurgistul Galati (Rumunsko) se podařilo prolomit zakleté skóre 3:2 a zvítězit v poměru 4:1. Tři vítězná a dvě prohraná utkání nakonec družstvu Super Stars Most vynesla pěkné 7. místo.