Super Stars Most | badmintonový klub |
Načítání ...
> Aktuality > Články > 2012-2013

Koldová, Panochová a Motejl se chystají do Indie

Most/Vijayawada (Indie) - Už jen několik dní zbývá trojici hráčů Super Stars Most k odletu na tréninkový pobyt do Indie. Tento pobyt hráčům zprostředkovali trenéři Lukáš Kroc a Martina Fartágová díky intenzivní spolupráci s indickou juniorskou reprezentací. Veroniku Koldovou, Janu Panochovou a Jakuba Motejla čeká jeden a půl měsíční tréninkový pobyt ve více jak 10.000 km vzdáleném městě Vijayawada v oblasti Andhra Pradesh. Na místní poměry malé městečko s asi milionem a půl obyvatel bude pro trojici hráčů Super Stars Most domovem od 16. června do 1. srpna. Hráči budou trénovat v místním centru pod vedením trenéra Sudhakara Reddyho Gujjuly. Na hráče čeká denně pět hodin tréninku společně s místními reprezentanty. Pro všechny tři bude tento tréninkový pobyt zajímavou životní zkušeností. Měsíc a půl pravidelného intenzivního tréninku jistě pomůže hráčům posunout výkonnost o stupínek dále, ale výsledek jejich snažení prověří až první soutěže na začátku sezóny 2013/2014. Mezi tím na ně ještě bude čekat celá letní příprava se Super Stars Most, kterou také povede společně s Lukášem Krocem a Martinou Fartágovou indický trenér Sudhakar Reddy Gujjula. Před odletem jsme se ještě našich hráčů stihli zeptat na několik otázek. O dalším průběhu tréninkového pobytu nás již budou informovat Veronika Koldová, Jana Panochová a Jakub Motej přímo z Indie.  

 

Letíte na jeden a půl měsíční tréninkový pobyt do jedné z badmintonových velmocí. Jak se na tento pobyt těšíš a co od něho očekáváš?
 
Veronika Koldová: Věřím, že to bude pro mě velká zkušenost a ne jen pro mě, ale také pro Janču s Kubou, se kterými letím. Poznám zase úplně něco jiného, než když jezdím po Evropě. Ať už je to jiná životní kultura nebo úplně rozdílný styl badmintonu. Těším se, že poznám spoustu nových lidí a zažiji několik hezkých zážitků, na které jen tak nezapomenu.
 
Jana Panochová: Na tento pobyt se moc těším, protože taková příležitost se mi už nemusí nikdy naskytnout. Těším se na nové lidi, kulturu, tréninky a hráče. Očekávám, že se zlepším především v technice a celkově k přístupu ke hře. 
 
Jakub Motejl: Očekávám své zlepšení, jak po fyzické, tak po technické stránce. Těším se moc. Měsíc a půl trénování s trenérem Indické juniorské reprezentace se nenaskýtá každý den. Jsem rád, že mi byl tento pobyt naším oddílem zprostředkován.
 
Trénovat budete vzhledem ke spolupráci trenérů našeho klubu s indickým národním týmem, pod vedením juniorského trenéra Indie, co pro tebe tato příležitost znamená?
 
Veronika Koldová: Trénovat s indickým národním týmem nebude žádná sranda. Jsou zvyklí na něco jiného, než my. Tím myslím, jinou kvalitu tréninků. Bude to pro mě příležitost naučit se alespoň trošku jiný styl badmintonu než evropský. Jsem ráda, že mi byla nabídnuta tato příležitost, která se už nemusí opakovat. Tímto bych chtěla poděkovat trenérům, kteří tento pobyt zorganizovali. Mé díky patří také mé rodině, ale hlavně mé mamce, která mě celých třináct let co se věnuji badmintonu, neskutečně podporuje.
 
Jana Panochová: Znamená to pro mě hodně, protože taková příležitost se už nemusí naskytnout.
 
Jakub Motejl: Znamená to pro mě hodně. Poznám jiné tréninkové metody a celkové pojetí tréninku. Je to pro mě velká příležitost si zatrénovat v takové badmintonové velmoci jako je Indie. 
 
Nová turnajová sezóna v Indii začíná v srpnu, tedy o měsíc dříve než u nás. Budete se tedy účastnit hlavní přípravy indického juniorského týmu na novou sezónu, jakou očekáváš náročnost této přípravy?
 
Veronika Koldová: Už jsem měla možnost zatrénovat si pod vedením indického trenéra, který nás bude trénovat i v badmintonové akademii v Indii. Ale tréninky budou úplně jiné. Budeme tam přeci jen trénovat s národním týmem Indie, od kterého chce trenér nějaké výsledky v nové sezóně. A proto si myslím, že budu muset nechat na všech trénincích všechny mé síly, jak bude tato příprava náročná. Věřím, že to s Janičkou a Kubou zvládneme.
 
Jana Panochová: Očekávám vysokou náročnost. Počítám s náročnými dlouhými tréninky i s velkým horkem a vlhkostí, které pro nás bude obtížnou překážkou.
 
Jakub Motejl: Myslím, že takto náročnou přípravu jsem ještě nezažil, podle informací, co nám zaslal trenér, nás bude čekat 5 hodin na kurtu denně a ještě k tomu tréninky na zlepšení fyzické kondice. 
 
V Indii v letních měsících panují velká vedra okolo 40°C ve stínu. Neobáváš se, že to bude společně s tréninkovou náročností nezvladatelné?
 
Veronika Koldová: Neumím si takové vedro představit. Tady při našich trénincích si stěžuji, když je okolo 25°C v hale. Ale snad si můj člověk zvykne na indické vedro. A budu moci podávat 100% výkony při trénincích.
 
Jana Panochová: Samozřejmě, že se obávám. :D Na takové podmínky nejsme zvyklí. Z počátku to bude nejspíš velký šok.
 
Jakub Motejl: Kdo by se neobával, ale raději trénuji v teple než v zimě. Pokusím se to zvládnout. 
Jaká je tvoje příprava před odletem? Chystáš se nějak speciálně na náročné tréninky v Indii?
 
Veronika Koldová: Pozvolna jsem začala už svou individuální přípravu, ale nějak speciálně se nepřipravuji. Má příprava je podobná jako vždy, tedy někdy si řeknu, letíš do Indie, tak ještě můžeš víc :-).
 
Jana Panochová: Připravuji si nejrůznější věci do tropů. např. repelent a  krémy na tělo do tropů, vzdušné oblečení na pokrývku celého těla. Co se týče tréninků, zkoušela jsem trénovat na našem normálním tréninku po celou dobu v teplákové soupravě, abych si zvykla na velké horko, které tam bude.
 
Jakub Motejl: Nějaký volný čas teď věnuji nákupům, aby jsem byl připraven na cestu. Postupně se seznamuji s indickou kulturou. Očkování mám již hotové. Co se týče tréninků, tak jsme s trenérem snížili jejich počet, aby jsem si odpočinul před cestou. 
 
Jak se těšíš na typické indické jídlo a úplně odlišný životní styl?
 
Veronika Koldová: Už jsem měla možnost ochutnat jedno indické jídlo. Strašně mi chutnalo, bylo pikantní, což mi nedělá žádný problém. Na jejich životní styl se připravuji čtením různých článků, abych nebyla moc překvapena, jak moc žijí jinak než my.
 
Jana Panochová: Moc se těším. Bude to něco zcela nového. Na rýži a maso jsem zvyklá, ale na ostrost jídel si zvykat teprve budu. Jsem zvědavá, jak se žije v indické rodině. Každopádně se budu držet jejich pravidel a tradic, na které jsou zvyklí.
Jakub Motejl: Indové, jsou kvůli vysokým teplotám zvyklí vstávat i před 6 hodinou, na to se příliš netěším. Na kuchyni se už nemůžu dočkat.
 
A ještě doplnění od Veroniky Koldové:  Pokud bych ještě mohla, chtěla bych vzkázat něco mladším badmintonistům. Pokud se Vám vyskytne příležitost odcestovat ať už na turnaj nebo na tréninkový pobyt do zahraničí, využijte této příležitosti. Nevíte, zda se bude ještě někdy opakovat.

 

 

 

Pro www.superstars-most.net připravila firma  © 2005 Insion jako sponzor klubu.

Badmintonové kurty | Aktuality | Mostecká amatérská liga | Firemní badmintonová liga | Super Stars Camp 2018 | Super Stars Podbořany | Žebříčky | Badmintonová Olympiáda | Video | Trenérský tým | Badmintonové vybavení | Kontakty | Mapa stránek

Formule shop, Ferrari, McLaren, F1, poedmity, obchod Ložní povlečení masážní křesla, masáž, relax, levnéBrusivo, Elastická brusiva, Brusné houby, Flexopol Hodinky pánské dámské Dárky pro muže