> Aktuality > Články > 2012-2013

Suverénní Dobiášová a návrat Paurové mezi špičku

Most - Veronika Dobiášová (Super Stars Most) se stala suverénní vítězkou dvouhry dívek při přeboru severočeské oblasti. Vítězstvím se zároveň kvalifikovala na Mistrovství České republiky. Na cestě za vítězstvím postupně porazila Šárku Žďánskou (VSK Slavia TU Liberec) 21:6, 21:4, ve čtvrtfinále Anetu Skuhrovou (Super Stars Podbořany) 21:4, 21:11 a v semifinále Lucii Borovskou (BK TJ Baník Most) po setech 21:10, 21:6. Do finále se probojovala také Lucie Paurová, která se na kurty vrátila po čtyřměsíční odmlce zaviněné nešťastným zraněním. Díky důsledné léčbě a náhradní tréninkové přípravě se i navzdory dlouhé herní přestávce dokázala probojovat na Mistrovství České republiky. V semifinále překvapivě hladce porazila druhou nasazenou Lucii Lavičkovou (BK TJ Baník Most) po setech 21:12, 21:16. V domácím finále potom zvítězila Veronika Dobiášová po setech 21:19 a 21:10. První dvě místa hráček Super Stars Most ve dvouhře dívek potvrdila čtyřhra, kde domácí badmintonistky obsadily hned první tři příčky. Jasnými vítězkami se stala dvojice Veronika Dobiášová, Lucie Paurová.  Druhé místo překvapivě vybojoval nenasazený pár Aneta Skuhrová (Super Stars Podbořany) a Terezie Kozempelová (BK TJ Baník Most), když již ve druhém kole vyřadily turnajové dvojky Lucii Borovskou s Lucií Lavičkovou (BK TJ Baník Most) po setech dvakrát 21:18. V semifinále si poradily s dalším nasazeným párem Veronika Nová, Lenka Svobodová (OS BK Goram Teplice) 19:21, 21:19 a 21:16. Lucie Paurová přidala ve smíšené čtyřhře druhé místo společně s Jaroslavem Máchalem (TJ Slovan Vesec) a Veronika Dobiášová s Jakubem Cachem vybojovali bronzovou příčku.