> Aktuality > Články > 2012-2013

Zlaté medaile z turnaje v dánském Vejenu

Vejen (Dánsko) - Sbírku medailí z mezinárodních soutěží rozšířil badmintonový klub Super Stars Most o Velikonočním víkendu na turnaji v Dánsku. Hráče Super Stars Most opět doplnila trojice badmintonistek TJ Polabiny Pardubice, která se připravuje pod vedením trenérů Super Stars Most. Během prvního hracího dne bojovali hráči ve smíšených čtyřhrách. V kategorii sedmnáctiletých bojoval David Ondrášek společně s Alexandrou Yr Stefansdottier (Island). V základní skupině porazili všechny své soupeře a postoupili do finálového duelu. Po setech 16:21 a 22:24 nakonec Ondrášek se Stefansdottier podlehli dvojici Sebastian Bilinger, Lisa Papke (Dánsko) a obsadili výborné druhé místo.  Postupně se do turnajového kolotoče po čtyřměsíční pauze zaviněné zraněním vrací Lucie Paurová, která proto také nastupovala v nižší výkonnostní kategorii B. Společně se svým spoluhráčem Christofferem Hauberg Thøgersenem (Vejen) s přehledem zvítězili ve své skupině a postoupili do finále. Ve finálovém souboji potom zvítězili nad dvojicí Sebastian Høj Johansen, Pernille D. Rune (Dánsko) po setech 21:9, 21:11. Vítězství ze smíšené čtyřhry si připsala také Pavlína Krpatová společně s Nicklasem Eriksenem v kategorii U15 A. Druhý hrací den se hráči utkali o cenné kovy ve dvouhrách. Mezi patnáctiletými Lucie Paurová zvítězila v základní skupině nad oběma soupeřkami Janni Utoft Nielsen (Dánsko) 21:15, 21:12 i Pernille D. Rune (Dánsko) 21:11, 21:9. V dalších bojích ve skupině vítězů potom postupně přehrála Christinu Jørgensen (Dánsko) 21:12, 21:14, Liv Elmquist (Dánsko) 21:15, 21:6 a ve třech setech také Helene Hørlyck (Dánsko) 19:21, 21:15, 21:7. Lucie Paurová se tak stala celkovou vítězkou dvouhry dívek kategorie B. Pavlína Krpatová potom přidala vítězství v kategorii A. Pět vítězných utkání stačilo na vítězství také Lence Kmoníčkové mezi třináctiletými v kategorii B. Mezi nejmladšími, v kategorii jedenáctiletých zvítězila ve výkonnostní skupině A, Lucie Krpatová. Třetí hrací den byly na programu čtyřhry a i v těch sbírali hráči Super Stars Most medaile. Lucie Paurová a Pavlína Krpatová vybojovaly zlato mezi patnáctiletými ve výkonnostní kategorii A, a završily tak svůj zlatý hattrick. Lenka Kmoníčková společně s Johanne Juul Olsen (Dánsko) zvítězily mezi třináctiletými v kategorii B. Anna Natálie Kohoutová (Super Stars Most) společně s Lucií Krpatovou (TJ Polabiny Pardubice) postupně zdolávaly jedny dánské soupeřky za druhými. Nejprve porazily Olivii Isabellu Olesen s Frederikke Høj Johansen 21:12, 21:5, poté Caroline Dittweiler a Julii Nataschu Olesen 21:13, 21:10, Julii H. Kristiansen s Karoline Hovedskou 21:12, 23:21 a Marii Møller se Simonou Pilgaard 21:14, 22:20. Rozhodující utkání sehrály se Stine Thrane Andreasen a Cici Pedersen, kde vybojovaly konečné vítězství ve třetím setu nastavené hry 16:21, 21:4 a 23:21. Anna Natálie Kohoutová tak mohla slavit při mezinárodní premiéře zlatý triumf. Medaile se dočkal i David Cach, když ve čtyřhře chlapců kategorie U11 A společně s Madsem Emilem Einarsonem (Dánsko) vybojovali bronzovou příčku. Rozhodlo o tom poslední utkání proti Mikkelu Stangerupovi s Jacobem H. Højem. Cach a Madsen po bojovném výkonu zvítězili ve třech setech 21:18, 11:21 a 21:19. Na turnaji startovalo více jak 450 hráčů z Dánska, České republiky, Islandu, Norska a Německa. Cestou zpět se úspěšná výprava Super Stars Most zastavila v přístavním městečku Esbjerg na pobřeží Severního moře, odkud si hráči odnesli nevšední zážitky z muzea Fiskeri- og Søfartsmuseet.