> Aktuality > Články > 2012-2013

Hattrick Karolíny Slavíkové při Grand Prix třináctiletých

Most - Mladší žáci badmintonového klubu Super Stars Most vybojovali na domácí půdě čtyři z pěti vítězství a spoustu dalších umístění na stupních vítězů. K překvapení došlo již ve smíšené čtyřhře. Do semifinále se probojovaly hned tři domácí páry. První nasazení, Ondřej Šlapák s Markétou Kohoutovou v prvním kole porazili Jakuba Johanovského (TJ Chemička Ústí n. L.) a Alenu Telínovou (Super Stars Most) 21:7, 21:6. V dalším kole si jednoduše poradili s Markem Orosem a Alžbětou Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:6, 21:10. V semifinále ale podlehl Šlapák s Kohoutovou Vojtěchu Hrabákovi a Andree Picklové (OS BK Goram Teplice) těsně ve třech setech, 12:21, 21:17 a 18:21. Michal Vaňata nastupoval s Andreou Havelkovou, která startovala na prvním turnaji ve své kariéře. V prvním kole porazili smíšený pár, Barbora Dvořáková (Super Stars Most), Martin Havliš (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:10, 21:11. Poté překvapivě přehráli i Radka Hlízu s Barborou Plzákovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:15, 21:8. David Cach a Karolína Slavíková zvítězili v prvním kole nad dvojicí Natálie Svetková (Super Stars Most), Martin Jakubašek (BK TJ Baník Most) 21:11, 21:9, ve čtvrtfinále porazili své oddílové spoluhráče, Simona Angela Vanegase a Anetu Boháčovou ve dvou setech. V semifinále se střetly páry Michal Vaňata s Andreou Havelkovou a David Cach s Karolínou Slavíkovou. Úspěšnější dvojicí se stala Slavíková s Cachem, kteří své klubové spoluhráče porazili 21:14 a 26:24. Nezastavili se ani ve finále a své teplické soupeře, Hrabáka s Picklovou porazili 21:18, 21:17. Karolína Slavíková potvrdila svoji formu i ve dvouhře dívek. V prvním kole si jednoduše poradila s Alžbětou Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:3, 21:5, poté ve dvou setech přehrála svou oddílovou spoluhráčku Janu Vargovou. Slavíková nezaváhala ani v boji o postup do finále. Až překvapivě hladce porazila Karolínu Křížovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:7 a 21:9. Teprve devítiletá Markéta Kohoutová postoupila z postu nasazené jedničky do finále přes Andreu Picklovou (OS BK Goram Teplice) a Natálii Svetkovou (Super Stars Most). Ve finále se z vítězství radovala o tři roky starší Karolína Slavíková, která Markétu Kohoutovou porazila po velmi pěkném utkání 21:9, 21:17. Překvapením ve dvouhře dívek byla Natálie Svetková, která zažila svou turnajovou premiéru. V prvním kole porazila po vyrovnaném třísetovém souboji svou oddílovou spoluhráčku, Alenu Telínovou. Poté se utkala s další klubovou spoluhráčkou, Terezou Pálkovou. I v tomto utkání děvčata sehrála tři sety, ale nakonec se z vítězství radovala Svetková. Tímto obsadila třetí místo a vybojovala si postup na severočeské Grand Prix. Postup si zajistila i Daniela Budilová, která na turnaji startovala taktéž poprvé. O překvapení ve dvouhře chlapců se postaral David Cach. Ve druhém kole porazil Adama Hájka (TJ Chemička Ústí n. L.) dvakrát 21:7. Hned v dalším kole se utkal se svým oddílovým spoluhráčem, Ondřejem Šlapákem. Chlapci spolu sehráli velice vyrovnaný třísetový zápas, ze kterého vyšel vítězně David Cach. V semifinále bojoval opět ve třech setech, tentokrát s druhým nasazeným hráčem, Jakubem Uřídilem (TJ Chemička Ústí n. L.). Cach předvedl nadstandardní výkon a Jakuba Uřídila porazil 21:17, 14:21 a 21:17. V semifinále Davidovi Cachovi již nezbyly síly na Martina Jakubaška (BK TJ Baník Most) a tak obsadil vynikající druhé místo. Chuť si zpravil ve čtyřhře chlapců, ve které společně s Ondřejem Šlapákem zvítězili. Ve čtyřhře dívek se dařilo oběma finalistkám ze dvouhry dívek, Markétě Kohoutové a Karolíně Slavíkové. Děvčata prošla do finále bez zaváhání. Do finále se ale překvapivě probojovala další dvojice Super Stars Most, Daniela Budilová, Andrea Havelková. Přestože obě děvčata startovala na turnaji poprvé, ničeho se nezalekla. V prvním kole dokonce Budilová s Havelkovou porazily druhý nasazený pár, Barbora Plzáková, Linda Hájková (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:13, 21:18. V semifinále si zahrály tři sety s Andreou Picklovou (OS BK Goram Teplice) a Veronikou Fišerovou (BK TJ Baník Most) 21:18, 17:21 a 21:12. Ve finále statečně vzdorovaly Slavíkové a Kohoutové, prozatím to ale na vítězství nestačilo a Karolína Slavíková si tak připsala třetí vítězství na tomto turnaji.