> Aktuality > Články > 2012-2013

Tři sety Koldové s desátou hráčkou Evropy

Orlová - Lutyně - Protože jsme v listopadu na našich stránkách nenašli prostor pro zhodnocení turnaje evropského juniorského okruhu Thwack Czech Junior International 2012, vracíme se k jeho hodnocení, stejně jako k hodnocení stejného turnaje na Slovensku až nyní. Ve dvouhře chlapců přešel Bedřich Valenta v prvním kole přes Filipa Budzela (TJ Sokol Klimkovice) po setech 21:19 a 21:14. Nepříznivý los jej však svedl do souboje s dalším českým hráčem, druhým nasazeným Adamem Mendrekem (TJ Sokol Brno Veselý Jehnice). Bedřich Valenta na svého reprezentačního kolegu a pozdějšího vítěze nestačil, podlehl ve dvou setech 10:21, 12:21. Veronika Koldová ve druhém kole turnaje porazila slovenskou reprezentantku Katarinu Šariščanovou 21:15, 21:13. Hned v následujícím kole, stejně jako Bedřich Valenta, bojovala proti turnajové dvojce, Kaje Stanković (Slovinsko). Koldové však nechybělo mnoho, aby třicátou hráčku světového a desátou hráčku evropského žebříčku porazila. Koldová zvítězila v prvním setu 21:18, ve druhém podlehla 10:21, ve třetím potom dokonce vedla, ale ke konci utkání chyběly potřebné síly. Koldová podlehla zkušenější soupeřce 16:21, ale i tak byla druhou nejúspěšnější Češkou na turnaji. Stanković si pak beze ztráty setu zajistila finálovou účast. Valenta s Koldovou ve smíšené čtyřhře prošli prvním utkáním přes Urbana Hermana s Emou Cizelj (Slovinsko) 21:8, 21:10. Ve třech setech poté podlehli pozdějším bronzovým medailistům Denisu Vernerovi s Anastasií Nesterovovou (Rusko) 15:21, 22:20 a 14:21. Kousek od medaile byla také dvojice Veronika Koldová s Janou Panochovou ve čtyřhře dívek. V prvním kole vyřadily dvojici Diana Głowacka, Justyna Lenczewska (Polsko) 21:18, 21:17, v dalším kole přehrály český pár Dominika Budzelová, Michaela Zelinková dvakrát 21:16. Zastavily je až turnajové dvojky Katarina Galenić, Lucija Vlah 10:21, 19:21. Dařilo se i čtyřhře chlapců, Bedřich Valenta s Janem Machačem vyřadili pár nasazený jako 3/4 Alexander Botovetstkiy (Rusko), Kamil Kanas (Slovensko). V dalším kole potom podlehli Krzysztofu Jakowczukovi s Przemyslawem Szydlowskim (Polsko) 22:24, 14:21. Za několik dní odjíždějí hráči Super Stars Most bojovat na další turnaj ze série evropských juniorských okruhů do polského Płocku.