> Aktuality > Články > 2012-2013

Nečekaná vítězství při krajském turnaji kategorie třináctiletých

Ústí n. L. - Skvělé vystoupení předvedli hráči badmintonového klubu Super Stars Most na turnaji třináctiletých při Grand Prix Ústeckého kraje. Svou formu ukázali již ve smíšené čtyřhře, když se do semifinále probojovaly všechny tři dvojice Super Stars. V prvním semifinále se střetli první nasazení, David Hájek s Karolínou Slavíkovou a třetí nasazení, Ondřej Šlapák s Annou Natálií Kohoutovou. V napínavém utkání se po setech 21:15, 22:20 z vítězství radovali Šlapák s Kohoutovou. V druhém semifinále podlehli Michal Vaňata s Markétou Kohoutovou druhému nasazenému páru z BK TJ Baník Most, Aneta Šlemerová, Tomáš Demuth 13:21, 19:21. Anna Natálie Kohoutová s Ondřejem Šlapákem ve finále smíšené čtyřhry bojovali statečně, ale na vítězství to prozatím nestačilo, a tak hráčům z BK TJ Baníku Most podlehli 12:21, 15:21. Ve dvouhře chlapců se nejlépe dařilo Ondřeji Šlapákovi. Ve druhém kole lehce přehrál Vojtěcha Hoška (BK TJ Baník Most) dvakrát 21:5 a v dalším kole porazil celkem bez problémů i domácího Adama Hingara. V boji o postup do finále porazil Šlapák překvapivě hladce i Jiřího Jordána (OS BK Goram Teplice) 21:13, 21:10. Ve finále nestačily Ondřeji Šlapákovi síly na domácího Jakuba Šrejbera. I tak je druhé místo pro Šlapáka nejlepším umístěním ve dvouhře chlapců v jeho dosavadní kariéře. David Hájek ve dvouhře chlapců přidal třetí místo. Mezi děvčaty se nejvíce dařilo Karolíně Slavíkové. Jako turnajová dvojka porazila hladce Terezu Krečovou (TJ Chemička Ústí n. L.). Dařilo se i Anně Natálii Kohoutové. Ta ve druhém kole porazila Barboru Plzákovou (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:6, 21:12. Obě děvčata se střetla proti sobě v semifinále. V napínavém třísetovém souboji se štěstíčko přiklonilo na stranu Slavíkové, která zvítězila nad Annou Natálií Kohoutovou po setech 21:16, 21:23 a 21:19 a postoupila do finále. Ve finále se utkala s nasazenou turnajovou jedničkou, Anetou Šlemerovou (BK TJ Baník Most). Slavíková předvedla nadstandardní výkon a svou protihráčku překvapivě porazila ve dvou setech. Slavíková se tak mohla radovat z premiérového vítězství ve dvouhře dívek. I ve čtyřhře dívek zaznamenaly děvčata Super Stars Most skvělý výsledek. Teprve osmiletá Markéta Kohoutová společně s o rok starší spoluhráčkou, Alžbětou Dragounovou (TJ Chemička Ústí n. L.) uposlechly rad trenérky Martiny Fartágové a překvapivě porazily turnajové jedničky a tímto se probojovaly do finále.  Aneta Šlemerová a Karin Lahučká (BK TJ Baník Most) jim podlehly 21:14, 21:6. Do finále se probojovala další dvojice Super Stars Most, Anna Natálie Kohoutová a Karolína Slavíková. Děvčata porazila ústecké hráčky, Terezu Krečovou a Barboru Plzákovou 21:17, 21:11. Ve finále zvítězil starší a zkušenější pár, Anna Natálie Kohoutová a Karolína Slavíková. Ta si připsala další turnajové vítězství a Anna Kohoutová vybojovala premiérové vítězství ve čtyřhře dívek. Chlapci nezůstali pozadu a ve čtyřhře chlapců prošli turnajovým pavoukem až do finále, ve kterém porazili domácí hráče, Jakuba Šrejbera s Jakubem Uřídilem. I Hájek a Šlapák si připsali první turnajové vítězství. Všichni hráči, startující na Grand Prix D třináctiletých předvedli vynikající výkony a zaslouženě se všichni umístili na stupních vítězů.