> Aktuality > Články > 2012-2013

Stříbro a bronz z evropského okruhu ve Slovinsku

Mirna/Trebnje (Slovinsko) - Badmintonisté Super Stars Most vybojovali dvě medailová umístění při turnaji evropského juniorského okruhu BEJC 18. TEM Slovenia Junior International. Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou zdolávali jeden reprezentační pár za druhým. Ve druhém kole vyřadili reprezentanty Rumunska, pár Florin Tudor, Miruna Nitu, po setech 21:13, 21:11, ve třetím kole potom český pár Michal Hamáček, Irena Mališová 21:11, 21:17. Čtvrtfinálový souboj se slovenským reprezentačním párem Bohumil Kašela, Katarina Šariščanová dopadl také na výbornou, Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou zvítězili ve dvou setech 21:13, 21:11 a měli již jistou medaili z evropské soutěže. Dvojice Super Stars Most se však nezastavila ani v semifinálovém souboji s druhým nasazeným párem Mitja Šemrov, Kaja Stanković (Slovinsko). Ani domácí publikum nedokázalo slovinský pár vyburcovat ke zdolání bojovného výkonu hráčů Super Stars Most. Valenta s Koldovou zvítězili ve třech setech 21:18, 17:21 a 21:14. Rozjetý vlak ze Super Stars Most zastavilo až nervózní finále proti nizozemské dvojici Ruben Jille, Cheryl Seinen. Bedřich Valenta a Veronika Koldová podlehli atmosféře finálového duelu a na zkušený pár nestačili. Po prohře 7:21 a 13:21 se však mohli radovat z první společné evropské medaile. Druhou medaili vybojovaly Veronika Koldová s Janou Panochovou ve čtyřhře. V úvodu turnaje zdolaly slovinskou dvojici Jona Gričar, Katja Lorber 21:15, 21:13 a ve čtvrtfinále potom nečekaně třetí nasazené reprezentantky Rakouska Sonju Langhtaler s Elisabeth Greutter 21:18, 17:21 a 21:18. Po semifinálové prohře s prvními nasazenými Dorou Dragcević, Katarinou Galenić si ze Slovinska odvezly bronzovou medaili. Ve dvouhře předvedl sympatický výkon Jakub Motejl, který si proti nizozemskému reprezentantovi Lennartu Breeschotenovi odbyl svoji premiéru na evropském juniorském okruhu. Společně se Samuelem Repiarem nechybělo Jakubovi Motejlovi mnoho k vítězství druhého setu nad italskou dvojicí Julian Paulmichl, Andreas Stocker ve čtyřhře chlapců. Čtyři hráčky Super Stars Most bojovaly ve stejnou dobu ve městečku Trebnje mezi patnáctiletými. Veronika Brožkovcová si při tomto turnaji zahrála svoji mezinárodní premiéru. Její jmenovkyně Veronika Dobiášová poté dosáhla na vítězství ve své skupině, když porazila Katju Turinek (Slovinsko) 21:11, 21:14, Leu Tandara (Chorvatsko) 21:14, 21:8 a Pavlínu Krpatovou (TJ Polabiny Pardubice) 21:13, 21:18. Ve vyřazovacím systému potom porazila Nadine Reuter (Rakousko) 22:20, 21:19. Mezi osmičkou nejlepších ji vystavila stop turnajová jednička Ema Cizelj (Slovinsko) 10:21, 19:21. Lucie Paurová postoupila ze skupiny z druhého místa, ve vyřazovacím systému potom podlehla Nice Arih (Slovinsko) 21:14, 21:16. Společně s touto trojicí na turnaji startovala také Vendula Štroblová. Všechny čtyři hráčky hrají první rok kategorii patnáctiletých a o medailová místění se jistě poperou ještě i v  příští sezóně. Všichni hráči si z turnaje odvezli nové herní zkušenosti, ve Slovinsku před turnajem absolvovali tři tréninkové jednotky, dva herní a jeden atletický.