> Aktuality > Články > 2012-2013

Jana Panochová zažila skvělou premiéru

Most - Novou herní sezónu odstartovali badmintonisté kvalifikačním turnajem Grand Prix C severočeské oblasti za pořadatelství Super Stars Most. První měření sil bylo pro domácí hráče velmi náročné. Turnaj se konal velmi brzy, tedy ještě v době, kdy neskončila jejich letní tréninková příprava, a tak pojali účast na turnaji spíše jako součást tréninku. Přesto na turnaji vybojovali tři vítězství a překvapili soupeře mnoha nečekanými výhrami. Výkony hráčů sledoval také trenér indické juniorské reprezentace Sudhakar Reddy Gujjula, který vedl tréninkovou přípravu Super Stars Most po dobu tří týdnů. Ve smíšené čtyřhře brali Super Stars Most dokonce první tři příčky. První vítězství sezóny si připsala dvojice Bedřich Valenta, Vlasta Phamová, stříbrná příčka patřila páru Jakub Motejl, Veronika Koldová a bronzový stupínek obsadila dvojice Samuel Repiar, Jana Panochová. Ve dvouhře chlapců skončili hráči Super Stars Most ve čtvrtfinále, když prozatím podle očekávání Samuel Repiar podlehl Davidu Stejskalovi (TJ Slovan Vesec) 11:21, 18:21 a David Ondrášek, který v prvním kole porazil poprvé v kariéře Martina Tiptu (TJ Chemička Ústí n. L.) 21:15, 21:16, turnajové jedničce Ondřeji Klimešovi (TJ Slovan Vesec). O senzaci se postarala Jana Panochová, která v průběhu prázdnin přestoupila do Super Stars Most z TJ Slovanu Karlovy Vary. Skvělou premiéru v dresu Super Stars Most korunovala, jako nenasazená hráčka, postupně tím, že porazila tři nasazené hráčky včetně turnajové jedničky Kláry Dokládalové (BK TJ Baník Most), jejíž výkonnost po přestupu ze Super Stars Most spíše stagnuje. Jana Panochová využila své čtyřtýdenní přípravy, kterou absolvovala ve svém novém působišti. Své soupeřky přehrávala většinou lepší kondiční připraveností. Ve finále si potom Jana Panochová poradila s Martinou Ottovou (OS BK Goram Teplice) 21:16, 21:8. O vítězství nad nasazenou hráčkou, Kateřinou Romovou (OS BK Goram Teplice) se postarala také Kateřina Salačová po setech 21:13, 21:6. Čtyřhru dívek potom ovládly páry Super Stars Most. Vítězství vybojovala dvojice Veronika Koldová s Kateřinou Salačovou, poraženými finalistkami se staly Vlasta Phamová a Jana Panochová. Ve čtyřhře chlapců se do finále probojovala dvojice Bedřich Valenta, Samuel Repiar. Ve druhém setu však Samuel Repiar chyboval, otočil se při zahrávání bekhendového úderu na svého spoluhráče a byl zasažen míčkem do oka. Chyba znamenala nejen ukončení utkání, které se sice prozatím vyvíjelo lépe pro soupeře, ale vyžádala si také hospitalizaci v nemocnici. I tak, druhé místo za přímopostupujícím párem znamenalo postup na celostátní GPA. Jakub Motejl s Pavlem Svobodou (BK TJ Baník Most) ještě přidali třetí příčku. Na republikovém turnaji bude Super Stars Most reprezentovat rekordních sedm hráčů, přímopostupující celostátní jednička Bedřich Valenta, celostátní dvojka Veronika Koldová a pětice hráčů, která si postup vybojovala na turnaji během tohoto víkendu, Jana Panochová, Vlasta Phamová, Kateřina Salačová, Samuel Repiar a Jakub Motejl. Sudhakar Reddy Gujjula zhodnotil vystoupení hráčů Super Stars Most kladně, rozdíly viděl zejména v kondiční připravenosti a technické stránce, kde hráči Super Stars Most většinou své soupeře převyšovali. Překvapilo jej také chybějící trenérské vedení jednotlivých klubů a střídání osob v civilním oblečení nebo spoluhráčů, kteří pomáhali hráčům na kurtu s taktickými radami. I to označil jako výhodu pro Super Stars Most. Největším rozdílem je také počet hráčů na turnajích. V Indii jsou regionální turnaje třídenní s účastí více jak dvoustovek hráčů. Turnaje národní jsou potom pěti až šestidenní. Pro postup do hlavní soutěže je potřeba vyhrát pět kol a v hlavní soutěži startuje 256 hráčů.