> Aktuality > Články > 2011-2012

Pohár Akademie pro Bedřicha Valentu a Veroniku Koldovou

Most - Domácí hráči ovládli Pohár Badmintonové Akademie Lukáše Kroce, získali pět vítězství, dvě druhá a tři třetí místa. Vítězi hlavní kategorie dvouhry mužů a žen se stali Bedřich Valenta a Veronika Koldová. Bedřich Valenta nejprve porazil bývalého spoluhráče Pavla Svobodu (BK TJ Baník Most) hladce dvakrát 21:10, v dalším kole Stanislava Bílka (Super Stars Most) dvakrát 21:8 a v semifinále turnajovou jedničku a vítěze minulého ročníku Mirko Šídu (VSK Slavia TU Liberec) 22:20, 21:15. Nakonec prošel Valenta celým turnajem beze ztráty setu, když ve finále porazil Jana Porta (TJ Proboštov) 21:17, 21:13. Podobně hladce turnajem prošla i Veronika Koldová. Na cestě za vítězstvím musela postupně zdolávat jednu klubovou spoluhráčku za druhou. V prvním kole porazila Kateřinu Salačovou 21:9, 21:6, poté Vlastu Phamovou 21:1, 21:3 a Valerii Ondráškovou 21:11, 21:13. Ve finále se potom utkala s loňskou vítězkou Zuzanou Jeřichovou. Koldová v prvním setu zvítězila 21:12, ve druhém potom za stavu 5:1 pro Koldovou Jeřichová utkání vzdala. Ve čtyřhře mužů zcela neočekávaně zvítězil pár Jakub Motejl, Stanislav Bílek, když ve finále porazili Lukáše Nevečeřala s Janem Portem (TJ Proboštov) 21:15, 21:16. Čtyřhru dívek potom ovládla dvojice Valerie Ondrášková, Veronika Koldová před druhými Zuzanou Jeřichvou a Radkou Kokoškovou. Bronzová medaile patřila Kateřině Salačové s Vlastou Phamovou, které nečekaně vyřadily pár Veronika Doušová, Michaela Loukotová (BK TJ Baník Most) 21:23, 21:14 a 21:16. Smíšenou čtyřhru potom vyhrála dvojice Bedřich Valenta s Veronikou Koldovou, bronz přidal pár Stanislav Bílek, Valerie Ondrášková.