> Aktuality > Články > 2005-2006

Jeřichová, Kokošková a Pokorná vítězkami GP

MOST - Vítězkou dvouhry dívek při Grand Prix ústeckého kraje kategorie mladšího dorostu do 17-ti let se překvapivě stala teprve dvanáctiletá Zuzana Jeřichová z badmintonového klubu Super Stars Most. V konkurenci čtyřiatřiceti dívek z celého kraje nenašla přemožitelku. Jeřichová je v současné době ve velmi dobré formě, zvítězila v severočeském Grand Prix třináctiletých, kvalifikovala se pro Grand Prix ČR, kde ukázala, že patří mezi republikovou špičku, kvalifikovala se pro severočeské finále patnáctiletých a nyní zvítězila v krajském turnaji sedmnáctiletých, čímž také získala právo startovat v severočeském Grand Prix C této kategorie. V úvodním kole turnaje zdolala Lindu Petráškovou (BK TJ Baník Most) dvakrát 11:0, ve druhém potom jednu s favoritek Martinu Zástřeškovou (BK Mius Teplice) po setech 11:9, 6:11 a 13:12. Jeřichová ve čtvrtfinále zdolala i svou klubovou spoluhráčku a turnajovou jedničku Hanu Bílkovou v setech 4:11, 11:3 a 11:7. V boji o postup do finále ji čekala soupeřka z BK TJ Baníku Most, Kateřina Kratochvílová, kterou Jeřichová přehrála po setech 11:2, 11:6. Další s favoritek nestačila na Jeřichovou ve finále. Tereza Cinková (TJ Proboštov) podlehla vítězce Zuzaně Jeřichové po setech 11:6 a 13:11. Postup pro Grand Prix severních Čech této kategorie vybojovala ještě 3.-4.místem Radka Kokošková a mezi chlapci stejnou příčkou David Mareška. Čtyřhra dívek byla v rukou dvojice ze Super Stars Most a turnajových jedniček Radky Kokoškové a Pavlíny Pokorné. Kokošková s Pokornou zvítězili v prvním kole nad párem Urbanová, Hubená (BK TJ Baník Most) 21:2, ve druhém potom přehrály i složený pár Doušová, Pilařová (BK TJ Baník Most, TJ Chemička Ústí n.L.) 21:7. V semifinále přešli poměrně hladce i přes teplické hráčky Zastřeškovou s Novákovou 21:8. Ve finále se potom střetli se svými mladšími spoluhráčkami Janou Mladou a Zuzanou Jeřichovou. Kokošková a Pokorná nakonec zvítězili v poměru 21:9. Druhé místo ze čtyřhry chlapců pro Super Stars Most vybojovali David Mareška a Miroslav Němeček. Ve smíšené čtyřhře potom zalouženě po pěkných výkonech vybojovali druhé místo David Mareška, Pavlína Pokorná a 3.-4.příčku Pavel Štětka a Radka Kokošková.